Regionalny Konkurs Recytatorski Placówek Specjalnych i Integracyjnych za nami

13 marzec 2019

Image7konkurs recytatorskiW czwartek 7 marca w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbył się Regionalny Konkurs Recytatorski Placówek Specjalnych i Integracyjnych. Już po raz ósmy gospodarzami była społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. M. Grzegorzewskiej w Zgorzelcu.

Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Zgorzelecki pan Artur Bieliński, który razem z dyrektor SOSW panią Małgorzatą Łasek-Dowiat otworzył uroczystość. W zmaganiach konkursowych wzięli udział reprezentanci z 12 placówek:
• Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jeleniej Górze,
• Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu,
• Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Lwówku Śląskim,
• Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubaniu,
• Niepublicznego Przedszkola Chatka Puchatka w Zgorzelcu
• Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Fundacji „Niepełnosprawnym i Oczekującym Pomocy” w Zgorzelcu
• Domu Pomocy Społecznej "Jędrek" w Opolnie Zdroju
• Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Zgorzelcu
• Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Polskim Towarzystwie Walki z Kalectwem Oddział Terenowy w Jeleniej Górze
• Miejskiego Integracyjnego Przedszkola nr 14 w Jeleniej Górze
• Przedszkola Publicznego nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Zgorzelcu
• SOSW im. M. Grzegorzewskiej w Zgorzelcu.

Image1konkurs recytatorski Image2konkurs recytatorski

Tematem tegorocznego Konkursu było hasło "To już 30 lat!", gdyż Wojewódzki Konkurs Recytatorski na który wysyłani są zwycięzcy obchodzi w tym roku jubileusz 30-lecia.

Poziom Konkursu był jak co roku bardzo wysoki. Wszyscy uczestnicy byli świetnie przygotowani- zachwycali wspaniałą recytacją, zrozumieniem tekstu, wzruszali zaangażowaniem. Prowadzące konkurs - pani Aleksandra Kamińska i Małgorzata Matyjaszczuk - zaprosiły na scenę 34 uczestników, którzy wystąpili w 7 kategoriach Jury (Robert Hećman, Małgorzata Dziurman-Fitas i Maria Kret) miało bardzo trudne zadanie, by wyłonić zwycięzców!

W czasie obrad Jury uczestnicy Konkursu i zaproszeni goście odpoczywali częstując się z przysmakami przygotowanymi przez nauczycieli i uczniów Szkoły Zawodowej SOSW w Zgorzelcu. Poczęstunek przygotowały Anna Zdun, Jolanta Jędrzejczyk i Joanna Szkolnicka. Można było również obejrzeć wystawę prac z konkursu plastycznego pt. ”Świat za 30 lat” zorganizowaną przez Dorotę Benisz-Wojciechowicz.

Image3konkurs recytatorski Image4konkurs recytatorski

Przed ogłoszeniem wyników, uczniowie SOSW w Zgorzelcu działający w kółku teatralnym "Dionizos" zaprezentowali się w przedstawieniu "Romeo i Julia". Publiczność była pod wielkim wrażeniem talentu naszych uczniów. Kółkiem teatralnym opiekują się: Sylwia Zawadzka, Izabela Malara i Ewelina Durasiewicz-Konieczna.

Dużo wrażeń dostarczyło samo wręczenie nagród i dyplomów, którymi obdarowani zostali wszyscy uczestnicy. Nagrody uroczyście wręczały dyrektor SOSW w Zgorzelcu - Małgorzata Łasek-Dowiat i Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Zgorzelcu - Bogusława Witkowska. Naczelnik Wydziału Oświaty i Promocji w Urzędzie Gminy Zgorzelec - Barbara Mędrek- Rutowicz w imieniu Wójta Gminy Zgorzelec Piotra Machaja nagrodziła zdobywców I miejsc dodatkowymi upominkami.

Jury wyłoniło zwycięzców, którzy będą reprezentowali nasz region podczas Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego w Wałbrzychu. Zostali nimi:

• Dominik Zbądzki - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jeleniej Górze
  • Rafał Woźnica - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Lwówku Śląskim
  • Eliza Zając - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. M. Grzegorzewskiej w Zgorzelcu
  • Karolina Szpak - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jeleniej Górze
  • Łukasz Wojciechewicz - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. M. Grzegorzewskiej w Zgorzelcu
  • Gabriel Zalewski - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. M. Grzegorzewskiej w Zgorzelcu
  • Agnieszka Staniów - Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 14 w Jeleniej Górze

Gratulujemy!