Historyczne zwycięstwo uczniów zgorzeleckiego Liceum

18 marzec 2019

IMG 1739 loTradycyjnie już dwoje uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich, wyłonionych spośród uczestników etapu szkolnego pod opieką Tomasza Mańkowskiego, wzięło udział w etapie wojewódzkim VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”.

Drugi etap konkursu (wojewódzki) odbył się w szesnastu województwach jednocześnie. Na tym etapie konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego się z pytań o różnym stopniu trudności. Troje uczniów, którzy zdobyli najwyższą liczbę punktów, awansowało do trzeciego, ogólnopolskiego etapu konkursu.

Zgorzeleccy licealiści przyzwyczaili nas już do corocznego sukcesu, ale w tym roku sprawili podwójną niespodziankę. Na najwyższym podium stanęli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu.
I miejsce przypadło uczennicy klasy 2B Agnieszce Frelich, natomiast tuż za nią na II miejscu uplasował się Jakub Danielewski z klasy 2E. Szanse były naprawdę wyrównane, ponieważ Agnieszka zdobyła 58 punktów a Kuba 55.

Przed wielkim finałem Organizator zaprasza wszystkie drużyny na wizytę studyjną do Gdańska, której celem będzie poznanie miejsc związanych z historią lat 1970-1990, warsztaty tworzenia prezentacji multimedialnych, autoprezentacji, a także integracja członków poszczególnych drużyn wojewódzkich.

Serdeczne gratulacje dla olimpijczyków oraz ich opiekuna!

Źródło: lo.zgorzelec.org

Czerwiec 2019