Rekrutacja do Państwowej Szkoły Muzycznej w Zgorzelcu

22 marzec 2019

plakat rekrutacyjny Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu rozpoczęła rekrutację na rok szkolny 2019/2020. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz ich rodziców do zapoznania się z ofertą. Zachęcamy do nauki gry na wybranym instrumencie w jedynej państwowej szkole artystycznej Powiatu Zgorzeleckiego.

Wszystkich zainteresowanych rekrutacją do zgorzeleckiej Szkoły Muzycznej informujemy, że podania dostępne są w sekretariacie oraz na stronie internetowej: psmzgorzelec.pl. Wypełnione podania należy składać w sekretariacie szkoły przy ulicy Langiewicza 29 w nieprzekraczalnym terminie do 24 maja.

Dzieci zainteresowane muzyką zapraszamy wraz z rodzicami na spotkania kwalifikujące do Państwowej Szkoły Muzycznej w Zgorzelcu przy ul. Langiewicza 29, które w tym roku odbędą się w dniach 27 i 31 maja od godz. 16.00. Dla zainteresowanych proponujemy kurs początkowy i spotkanie informacyjne, które odbędzie się 24 maja o godz. 16.00. Kurs poprowadzi Dorota Adaszewska .

Placówka jest szkołą publiczną, a edukacja muzyczna dla naszych uczniów - bezpłatna. W zależności od wieku uczniowie mogą kształcić się w szkole I stopnia w cyklu 6-letnim lub 4-letnim. Przyjmujemy dzieci od 6 do 16 roku życia. W ofercie posiadamy następujące instrumenty: skrzypce, wiolonczelę, gitarę, fortepian, akordeon, flet, klarnet, saksofon, trąbkę, waltornię i instrumenty perkusyjne. Kształcenie muzyczne w naszej szkole jest kompleksowe i obejmuje indywidualne lekcje gry na instrumencie, zbiorowe zajęcia teoretyczne oraz muzykowanie zespołowe. Informujemy, że Tydzień Otwartych Drzwi w zgorzeleckiej szkole muzycznej w tym roku odbędzie się od 13 do 17 maja. Zapraszamy!

Informujemy, że podczas spotkania kwalifikacyjnego kandydat na ucznia szkoły muzycznej wykonuje proste ćwiczenia: śpiewa przygotowaną przez siebie piosenkę, odróżnia dźwięki wysokie i niskie, powtarza głosem prostą melodię zagraną na fortepianie, klaszcze usłyszany schemat rytmiczny, odróżnia trójdźwięk „wesoły” od „smutnego”.

Image2rekrutacja szkola muzyczna Image1rekrutacja szkola muzyczna

Egzaminy do szkoły II stopnia odbędą się 28 maja o godz. 16.00 i rozpoczną się obowiązkowym testem z kształcenia słuchu. Potem odbędzie się część praktyczna. Kandydatów do szkoły II stopnia zapraszamy wcześniej na dwie lekcje otwarte kształcenia słuchu, które odbędą się 12 kwietnia i 17 maja w godz. 16.00- 17.00, a poprowadzi je Dorota Adaszewska.

Muzyka stymuluje rozwój każdego dziecka, rozwija jego wrażliwość i osobowość. Edukacja muzyczna w szkole artystycznej sprzyja budowaniu wyjątkowych relacji mistrz- uczeń oraz nawiązywaniu pozytywnych kontaktów koleżeńskich. Jest świetnym uzupełnieniem edukacji powszechnej i czyni ją pełną, wszechstronną i bogatą. Zachęcamy dzieci i rodziców do odwiedzenia zgorzeleckiej szkoły- wszelkich informacji o edukacji muzycznej i przyjęciach do szkoły udziela sekretariat.

Źródło: Dorota Adaszewska

Czerwiec 2019