25. Międzynarodowy Dzień Inwalidy 2019

27 marzec 2019

MDI 2019W dniach 28-30 marca w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbędzie się 25. jubileuszowa edycja konferencji naukowej z okazji Międzynarodowego Dnia Inwalidy. Jej organizatorem, jak co roku, jest prof. Zbigniew Śliwiński przy wsparciu Wielospecjalistycznego Szpitala SP ZOZ w Zgorzelcu, Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii, Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Uniwersytetu TU Dresden w Dreźnie.

Tematami tegorocznej konferencji będą:

• Fizjoterapeuta w Polsce, w Europie i na Świecie,
  • Choroby naczyń obwodowych,
  • Choroby narządu ruchu,
  • Choroby wieku rozwojowego. Skolioza chorobą ogólnoustrojową,
  • Problemy zdrowotne u ludzi starszych /w geriatrii/,
  • Fizjoterapia i inżynieria biomedyczna w kardiologii i pulmonologii,
  • Inżynieria biomedyczna i fizjoterapia w stomatologii,
  • Choroby metaboliczne a psychosomatyka,
  • Terapia manualna a fizjoterapia,
  • Osiągnięcia współczesnej neurochirurgii,
  • Urazy sportowe – leczenie operacyjne, zachowawcze – fizjoterapia,
  • Dynamiczne plastrowanie – Kinesiology Taping – badania naukowe,
  • Onkologia i fizjoterapia,

W ramach konferencji odbędzie się także V Międzynarodowa Sesja Naukowa dla Studentów „Fizjoterapia bez granic”.

Współorganizatorem konferencji jest Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu.

Szczegółowy plan konferencji dostępny jest na stronie: mdi-online.net

Czerwiec 2019