Polsko-Saksońskie Targi Turystyczne w Żarach

28 marzec 2019

013 1024x768Tajemnicze zamki, malownicze trasy rowerowe, szlaki turystyczne tropem ceramiki i znanych postaci historycznych, wiatr w żaglach i Kultura przez duże „K” – to wszystko i o wiele więcej zaprezentowali młodzi menadżerowie turystki na 3. Targach Turystycznych Uczniowskich Agencji Turystycznych w Żarach. Wśród nich znaleźli się również uczniowie LO im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu ze swoją autorską agencją "ŚNIADECCY TRAVEL".

18 marca  w Liceum i.m. B. Prusa w Żarach odbyły się 3. Targi Turystyczne Uczniowskich Agencji Turystycznych zorganizowane w ramach projektu RegionalManagement. Podczas Targów uczniowie saksońskich i polskich szkół przedstawili ponad 200 uczniom z Żar i okolic ofertę turystyczną terenu przygranicznego wykorzystaując kompetencje z zakresu managementu turystyki zdobyte podczas zrealizowanych warsztatów i spotkań roboczych. Ponadto uczniowie uczestniczyli we wspólnych warsztatach dziennikarskich w telewizji regionalnej tvregionalna w Żarach.

Powiat zgorzelecki reprezentowała Uczniowska Agencja Turystyczna ŚNIADECCY TRAVEL ze zgorzeleckiego liceum. Grupa na swoim stanowisku wystawienniczym nie tylko popularyzowała materiały informacyjno – promocyjne powiatu zgorzeleckiego, ale zorganizowała konkurs wiedzy z atrakcyjnymi nagrodami dla zwiedzających. Interesujące rozmowy i wymiana informacji o ścieżkach rowerowych, zabytkach architektonicznych, ciekawostkach przyrodniczych stanowiły trening dla Licealistów z zakresu managementu turysty.

Na zakończenie całodniowej imprezy wszyscy uczniowie z Polski i Saksonii wykonali wspólny taniec wieńczący trzecie i ostatnie już Targi w ramach projektu.

Targi zorganizowali uczniowie z Żar, Bolesławca, Lubania, Zgorzelca, Bischofswerdy, Hoyerswerdy i Görlitz.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.

interreg polska sachsen

Czerwiec 2019