Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uczniowie LO lautreatami Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

29 marzec 2019

PART 1553510119948Uczniowie zgorzeleckiego Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich do bardzo udanych zaliczą udział w Olimpiadzie Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności, która odbyła się w Warszawie.

Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności jest inicjatywą edukacyjną podjętą przez Uniwersytet Warszawski (Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych) we współpracy z wiodącymi ośrodkami akademickimi z całego kraju.

Celem Olimpiady jest propagowanie wiedzy w zakresie nauk o bezpieczeństwie i nauk o obronności, kreowanie postaw patriotycznych, krzewienie zrozumienia i tolerancji wobec drugiego człowieka. Olimpiada rozwija wiedzę akademicką i kreuje kompetencje społeczne, wpływa na kształtowanie Polski bezpiecznej, Polski szanującej swoje tradycje, Polski przyjaznej wobec innych. Tegoroczna edycja upłynęła pod hasłem Bezpieczeństwo narodowe i międzynarodowe. Polska niestałym członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Do zgłębienia wiedzy z zakresu problematyki bezpieczeństwa i obronności przystąpiła spora grupa uczniów LO im. Braci Śniadeckich w składzie: Nikodem Frączek, Damian Jaśkiewicz, Jakub Jessa, Kinga Kochman, Paweł Korbut, Maksymilian Stawiarski oraz Tomasz Zubrzycki, która reprezentowała województwo dolnośląskie w etapie centralnym olimpiady w Warszawie.

Finał olimpiady przebiegał dwuetapowo. Pierwsza część, która odbyła się w budynku Uniwersytetu Warszawskiego składała się z testu, podczas którego uczniowie rywalizowali z uczestnikami z 16 województw. Po umysłowym zmaganiu uczniowie odbyli podróż w przeszłość do Muzeum Wojska Polskiego, a następnie powrócili na panel dyskusyjny pt. System Narodów Zjednoczonych – strażnik pokoju czy bierny obserwator mocarstw, po którym nastąpiło ogłoszenie wyników testu.

Do pierwszej dwunastki oraz kolejnego etapu składającego się z quizu, zakwalifikował się Paweł Korbut uczeń klasy 3D. Sukces odnieśli także Tomasz Zubrzycki z klasy 2C oraz Damian Jaśkiewicz z klasy 3E zdobywając tytuł laureata, a także Nikodem Frączek z klasy 3B i Jakub Jessa z klasy 1C, zdobywając tytuł finalisty. Po dniu pełnym wrażeń uczniowie zakwaterowali się w hotelu Aramis wyczekując na kolejny ekscytujący dzień. W sobotę podczas quizu Paweł dał z siebie wszystko zdobywając XII miejsce.

Opiekunem uczniów był p. Tomasz Mańkowski, któremu dziękujemy za świetne przygotowanie i wsparcie. Zwycięzcom gratulujemy!

PART 1553510032367 PART 1553510281683

Polecamy
Kalendarium
Czerwiec 2019
N P W Ś C Pt S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
Wyszukiwarka

Poznaj warunki życia i pracy w Unii Europejskiej

eures

WKU Bolesławiec


WKU w Bolesławcu

Gminy w powiecie
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknieMiasto i Gmina Bogatynia
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto Zgorzelec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto i Gmina Pieńsk
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina Sulików
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto Zawidów
  • HERG GMINY ZGORZELEC
    Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina Zgorzelec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina i Miasto Węgliniec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Powiat zgorzelecki