Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

IX Rowerowy Rajd Pamięci Toporów 1945-2019

01 kwiecień 2019

3 toporowOgólnopolska Grupa Rajdowa „Stary Węgliniec” z okazji uczczenia 74. rocznicy forsowania Nysy Łużyckiej po raz dziewiąty zorganizuje Rowerowy Rajd Pamięci Toporów 1945-2019, który odbędzie się 13 kwietnia. Celem rajdu jest złożenie hołdu polskim żołnierzom II Armii Wojska Polskiego biorącym udział w bitwie.

 

Wycieczka rowerowa organizowana jest w formie rajdu gwiaździstego, co oznacza, że rowerzyści mogą wyruszyć z dowolnego miejsca lub też w formie zorganizowanej z Parku Miejskiego w Węglińcu.

Wspólnym punktem dla wszystkich rowerzystów będzie wiata w miejscowości Polana, skąd o godz. 12:30 wszyscy rowerzyści wyruszą do Toporowa. O godz. 14:00 planowane jest złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem poległych.

Udział w wycieczce rowerowej mogą wziąć wszyscy, którzy mają ukończone 18 lat. Młodsi muszą być pod opieką rodziców lub opiekunów. Jeżeli mają, nie mniej niż 15 lat mogą jechać bez opiekunów, ale za ich pisemną zgodą. Dzieci poniżej 15 lat mogą jechać na wycieczkę wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów.

Wycieczka rozpoczyna się i kończy w Parku Miejskim w Węglińcu przy ul. Plac Wolności 1. Rozpoczęcie wycieczki w miejscu startu o godz. 10:00, a zakończenie ok. godz. 18:00.

Zgłoszenia uczestnictwa w wycieczce dokonuje się bezpośrednio przed wycieczką wpisując się na listę obecności przedstawioną przez Organizatora. Dzieci powyżej lat 15 powinny w momencie zgłoszenia posiadać pisemną zgodę rodziców. Grupy zorganizowane należy zgłaszać na adres mailowy organizatora podając: nazwę grupy, liczbę osób oraz miejsce startu.

Trasa rajdu liczy około 52 km i przebiega przez miejscowości: Węgliniec, Stary Węgliniec, Piaseczna, Jagodzin, Polana, Toporów-Pręgocice, Bielawa Dolna, Stary Węgliniec. Uczestnicy będą poruszać się głównie drogami szutrowymi, leśnymi i asfaltowymi. Odwiedzą również pomnik poległych w Toporowie, gdzie minutą ciszy uczczą pamięć poległych.

Organizator przewiduje zorganizowanie ogniska przy pomniku w Toporowie. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy znaczek rajdowy, a na pikniku: gorącą zupę, kiełbasę, pieczywo, kawę, herbatę, napoje.

Udział w wycieczce jest bezpłatny.

Organizator : Ogólnopolska Grupa Rajdowa „Stary Węgliniec” i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Węglińcu
Krzysztof Polewski
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel. 692 514 310
Kierownik Grupy Cezary Bajorek
Tel. 600 247 340

W załączniku dostępny jest Regulamin wraz z zgodą na wzięcie udziału.

0001

Polecamy
Kalendarium
Czerwiec 2019
N P W Ś C Pt S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
Wyszukiwarka

Poznaj warunki życia i pracy w Unii Europejskiej

eures

WKU Bolesławiec


WKU w Bolesławcu

Gminy w powiecie
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknieMiasto i Gmina Bogatynia
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto Zgorzelec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto i Gmina Pieńsk
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina Sulików
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto Zawidów
  • HERG GMINY ZGORZELEC
    Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina Zgorzelec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina i Miasto Węgliniec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Powiat zgorzelecki