Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej rozstrzygnięte

01 kwiecień 2019

IMG 377028 marca na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Laureaci Turnieju będą reprezentować powiat zgorzelecki na szczeblu wojewódzkim 25 kwietnia w Lubinie.

W wyniku rozgrywek finałowych kolejność zajętych miejsc przedstawiała się następująco:

I grupa wiekowa
1. Julia Kozakiewicz - SP w Ruszowie
2. Konrad Konieczny - SP w Sulikowie
3. Natalia Wajda - SP w Osieku Łużyckim

II grupa wiekowa
1. Emila Mesjasz - SP w Ruszowie
2. Adrian Kowalski - SP w Ruszowie
3. Gabriela Mazurkiewicz - SP w Węglińcu

III grupa wiekowa
1. Karolina Nieścior - ZSP w Zgorzelcu
2. Bartłomiej Mogilnicki - ZSZ w Bogatyni
3. Emanuel Niechwiedowicz - ZSZiL w Zgorzelcu

Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem młodzieży we wszystkich kategoriach wiekowych. Uczestnicy wykazali się dobrym przygotowaniem i dużą wiedzą z zakresu tematycznego turnieju.

Podczas przerwy przygotowano pokaz strażacki w zakresie zagrożeń wynikających z pożarów oleju jadalnego oraz sposobów jego gaszenia.

Uczestników oceniało jury w składzie: mł. bryg. Hubert Jarosz, mł. kpt. Adam Poniatowski, mł. ogn. Wojciech Piechowicz, dh Waldemar Błauciak.

Organizatorem turnieju byli: Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Zgorzelcu oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu. Turniej obył się pod patronatem Starosty Zgorzeleckiego Artura Bielińskiego.

Czerwiec 2019