Jubileuszowy koncert mandolin

02 kwiecień 2019

xxx 1Już w sobotę 6 kwietnia o godz. 17:30 nie w hali Centrum Sportowo Rekreacyjnego w Zgorzelcu przy ul. Maratońskiej 1 odbędzie się jubileuszowy koncert Zgorzeleckiej Orkiestry Mandolinistów im. Tadeusza Grudzińskiego z okazji 30. rocznicy powstania zespołu.

Gośćmi specjalnymi koncertu będą znakomity tenor Juliusz Ursyn-Niemcewicz oraz znany i lubiany aktor i wokalista Janusz Radek.

Juliusz Ursyn-Niemcewicz studiował na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Od 1995 r. jest związany z Operą Śląską w Bytomiu. Występuje także na innych scenach w Polsce i Europie. Przez 15 lat występował na festiwalu w Krynicy na zaproszenie Bogusława Kaczyńskiego, a w 1999 roku zaśpiewał pieśni Fryderyka Chopina w Londynie dla królowej Elżbiety.

Janusz Radek to natomiast wokalista i aktor. Karierę rozpoczynał od śpiewania poetyckiego - komponował piosenki do tekstów Bolesława Leśmiana, Leopolda Staffa i E.E Cummingsa. W latach 1994-95 współtworzył krakowski kabaret Zielone Szkiełko. W latach 90. śpiewał także w zespołach – punkrockowym i rockowych; od 1999 roku często występuje w spektaklach teatralno-muzycznych. Był jednym z solistów Tryptyku Świętokrzyskiego (oratoria Świętokrzyska Golgota, Tu es Petrus i Psałterz Wrześniowy) Zbigniewa Książka i Piotra Rubika.

Bilety w cenie 30 zł do nabycia w MDK Zgorzelec ul. Parkowa 1 oraz w CSR przy ul. Maratońskiej.

Partnerem kocertu jest Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu.

mandoliny xxx lat 768x1085

Czerwiec 2019