Już w sobotę Jarmark Rękodzieła!

02 kwiecień 2019

54798654 2342187262694337 1603285680706813952 oStroiki, palmy, zajączki, witraże, obrazy i ciasto domowej roboty będziemy mogli podziwiać i degustować podczas Jarmarku Rękodzieła, który w sobotę 6 kwietnia w godz. od 12.00 do 18.00 odbędzie się w hali PGE Turów Arena w Zgorzelcu.

Będzie to już 10. edycja spotkania osób zainteresowanych różnymi formami rzemiosła z artystami, którzy tworzą niepowtarzalne ozdoby i kartki świąteczne, przedmioty cieszące oko, a także te użytkowe jak na przykład rękawiczki czy szaliki. Wszystkie wyroby prezentowane na jarmarkowych stoiskach znakomicie sprawdzą się w roli prezentów świątecznych dla najbliższych. Podczas poprzednich Jarmarków na stołach wystawców były tradycyjne kraszanki, stroiki świąteczne, palmy, zajączki i anioły. Podziwiać i nabyć można było witraże, obrazy, figurki drewniane oraz produkty z ręcznie malowanego jedwabiu.

Tradycyjnie będzie można się również posilić w kawiarence, która będzie oferowała zarówno ciepły posiłek jak i pyszną kawę i ciasto domowej roboty.

Wcześniej spotkania te odbywały się w Jerzmankach i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno wystawców jak i odwiedzających. Tegoroczny, jubileuszowy Jarmark przenosi się do Zgorzelca, by ułatwić uczestnictwo wszystkim zainteresowanym.

W celu zapewnienia wysokiego poziomu oferowanych produktów organizatorzy dokładają starań, by prezentowane wyroby były wykonane ręcznie, w sposób tradycyjny lub nawiązujący wzornictwem do wyrobów tradycyjnych swoja formą, zdobnictwem czy użytym materiałem.

Organizatorami Jarmarku są Pani Katarzyna Ejsmont oraz Centrum Sportowo Rekreacyjne
Sp. z o.o. w Zgorzelcu.

Źródło: Centrum Sportowo Rekreacyjne Sp. z o.o. w Zgorzelcu