Przed nami VI Pszczelarska Konferencja Młodych Naukowców

02 kwiecień 2019

VI konferencja pszczelarskaEkonomia pszczelarstwa, wykorzystanie produktów pszczelich w przemyśle i usługach oraz prawo w branży pszczelarskiej to tylko niektóre z tematów, jakie zostaną poruszone podczas VI Pszczelarskiej Konferencji Młodych Naukowców, która 5 i 6 kwietnia odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu.

Celem konferencji jest wymiana wiedzy, doświadczeń i integracja środowiska młodych naukowców jako determinanta skuteczniejszej ochrony pszczoły miodnej oraz innych owadów zapylających.

Tematyka konferencji:
• biologia, chów i hodowla pszczół miodnych i innych owadów zapylających,
• ochrona i ekologia pszczołowatych,
• wpływ pszczół na rolnictwo oraz przemysł spożywczy,
• historia pszczelarstwa i pszczelnictwa,
• bazy pożytkowe oraz projektowanie ogrodów przyjaznych pszczołowatym,
• ekonomika pszczelarstwa, finanse i rachunkowość gospodarstw pasiecznych,
• marketing, zarządzanie, logistyka i prawo w branży pszczelarskiej,
• wykorzystanie produktów pszczelich w przemyśle i usługach,
• współczesne zagrożenia dla owadów zapylających (np. chemizacja rolnictwa, pozostałości środków ochrony roślin w glebie, nektarze, pyłku lub płodach rolnych)
• rola i realizacja zadań organizacji pszczelarskich itp.
• a także wszelkie inne pomysły, związane z owadami zapylającymi lub pszczelarstwem.

Udział w konferencji osób w roli wolnych słuchaczy jest bezpłatny. Organizator zapewnia, oprócz dawki wiedzy, udział w przerwach kawowych i drobnym poczęstunku. Wolni słuchacze nie dokonują rejestracji na konferencję.

Szczegółowe informacje dostępne są na www.pszczelarstwo.zgorzelec.pl/ i www.naturaiczlowiek.org

Organizatorami konferencji są Górnołużyckie Stowarzyszenie Pszczelarzy w Zgorzelcu OPP oraz Stowarzyszenia Natura i Człowiek.

Honorowy patronat nad konferencją objęło Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu.

Image1plakat konferencja pszczelarska

Czerwiec 2019