Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spotkanie przedszkolaków z muzyką

05 kwiecień 2019

Image1spotkanie z muzyka4 kwietnia w zgorzeleckiej Szkole Muzycznej odbyły się audycje umuzykalniające dla dzieci z przedszkoli publicznych i niepublicznych Zgorzelca. W ramach trwającej rekrutacji w koncertach uczestniczyli zerówkowicze, którzy od września mogą rozpocząć edukację muzyczną. Koncerty przygotowała i poprowadziła Anna Łopatka – rytmiczka i specjalistka od muzycznej edukacji wczesnoszkolnej.

Najmłodsi kandydaci mogli zobaczyć i usłyszeć instrumenty dostępne w zgorzeleckiej szkole muzycznej: skrzypce, wiolonczelę, gitarę, fortepian, akordeon, flet, klarnet, saksofon, trąbkę, waltornię i instrumenty perkusyjne. Wysłuchali koncertu w wykonaniu uczniów PSM, podczas którego słuchali szeregu utworów tanecznych. Królowały tańce polskie, ale były także i te zagraniczne. Gościnnie wystąpiły także przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w pięknych strojach ludowych.

Przypominamy, że trwająca rekrutacja do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Nowowiejskiego w Zgorzelcu na rok szkolny 2019/2020 będzie krótka. Wypełnione podania należy składać w sekretariacie szkoły przy ulicy Langiewicza 29 do 24 maja.
Dzieci zainteresowane muzyką zapraszamy wraz z rodzicami na spotkania kwalifikujące do Szkoły Muzycznej przy ul. Langiewicza 29, które w tym roku odbędą się w dniach 27 i 31 maja od godz. 16.00. Dla zainteresowanych proponujemy kurs początkowy, który odbędzie się 24 maja o godz. 16.00, a poprowadzi go Dorota Adaszewska.

Nasza placówka jest szkołą publiczną, a edukacja muzyczna dla naszych uczniów- bezpłatna. W zależności od wieku uczniowie mogą kształcić się w szkole I stopnia w cyklu 6-letnim lub 4-letnim. Przyjmujemy dzieci od 6 do 16 roku życia. Kształcenie muzyczne w naszej szkole jest kompleksowe i obejmuje indywidualne lekcje gry na instrumencie, zbiorowe zajęcia teoretyczne oraz muzykowanie zespołowe. Informujemy, że Tydzień Otwartych Drzwi w zgorzeleckiej szkole muzycznej w tym roku odbędzie się od 14 do 18 maja. Zapraszamy!

Podczas spotkania kwalifikacyjnego kandydat na ucznia szkoły muzycznej wykonuje proste ćwiczenia: śpiewa przygotowaną przez siebie piosenkę, odróżnia dźwięki wysokie i niskie, powtarza głosem prostą melodię zagraną na fortepianie, klaszcze usłyszany schemat rytmiczny, odróżnia trójdźwięk „wesoły” od „smutnego”.

Muzyka stymuluje rozwój każdego dziecka, rozwija jego wrażliwość i osobowość. Edukacja muzyczna w szkole artystycznej sprzyja budowaniu wyjątkowych relacji mistrz- uczeń oraz nawiązywaniu pozytywnych kontaktów koleżeńskich. Jest świetnym uzupełnieniem edukacji powszechnej i czyni ją pełną, wszechstronną i bogatą.

Zachęcamy dzieci i rodziców do odwiedzenia zgorzeleckiej szkoły – wszelkich informacji o edukacji muzycznej i przyjęciach do szkoły udziela sekretariat.

Źródło: Dorota Adaszewska

Image2spotkanie z muzyka Image3spotkanie z muzyka

Polecamy
Kalendarium
Czerwiec 2019
N P W Ś C Pt S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
Wyszukiwarka

Poznaj warunki życia i pracy w Unii Europejskiej

eures

WKU Bolesławiec


WKU w Bolesławcu

Gminy w powiecie
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknieMiasto i Gmina Bogatynia
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto Zgorzelec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto i Gmina Pieńsk
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina Sulików
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto Zawidów
  • HERG GMINY ZGORZELEC
    Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina Zgorzelec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina i Miasto Węgliniec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Powiat zgorzelecki