DPS „Ostoja” zwycięzcą Międzynarodowego Konkursu Malowania Jaj!

08 kwiecień 2019

W wiosSAM 1720enno-przedświątecznej atmosferze seniorzy DPS „Ostoja” w Zgorzelcu wraz Terapeutą Zajęciowym Lucyną Szustak, przystąpili do rywalizacji w corocznym Międzynarodowym Konkursie Malowania Jaj, organizowanym przez Dom Pomocy Społecznej w Ebersbach.

W turnieju brały udział drużyny z Polski, Czech i Niemiec. Każda z drużyn wykazała się ogromną kreatywnością. Wielkanocne jaja wykonane zostały różnorodnymi technikami: kulingu, dequpage, jaja haftowane, wypiekane, oklejane etc.

Zgorzelecka drużyna zaprezentowała jaja ekologiczne od „Szczęśliwej Kurki”, ozdobione warzywami - porą, brukselką i cebulką. Jaja wykonane przez reprezentantów Domu „Ostoja” zachwyciły Jury. Tym sposobem „ostojowe jaja” zdobyły po raz kolejny pierwsze miejsce w konkursie!

Sędziowie docenili nie tylko pomysł i wykonanie wielkanocnych pisanek ale także kreatywność seniorów. Nasza drużyna wróciła do domu z podwójnym zwycięstwem na najpiękniejsze i najbardziej kreatywne jajo.

Źródło: DPS "Ostoja"

SAM 1719 SAM 1728