Recital skrzypcowy Jacka Ropskiego

08 kwiecień 2019

Image1ropski zdjecie15 kwietnia o godz. 18.00 w Auli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu odbędzie się Recital Skrzypcowy Jacka Ropskiego, czołowego polskiego skrzypka i wykładowcy wrocławskiej Akademii Muzycznej.

Jacek Ropski jest znamienitym skrzypkiem, doktorem habilitowanym sztuki, adiunktem w Akademii Muzycznej imienia Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Kształcił się m.in. u legendarnego Antoniego Cofalika, a potem w berlińskim Universität der Künste i w Akademii Muzycznej imienia Karola Lipińskiego we Wrocławiu, którą ukończył z wyróżnieniem w roku 2005. W 2008 roku otrzymał stopień doktora sztuki. Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów skrzypcowych.

W koncercie wezmą udział także zgorzeleccy pedagodzy: skrzypaczka Anna Krupa i pianista Michał Błaszczyk. Zabrzmi m.in. koncert podwójny Jana Sebastiana Bacha.

Serdecznie zapraszamy zgorzeleckich melomanów, a zwłaszcza miłośników muzyki skrzypcowej w mury Państwowej Szkoły Muzycznej w Zgorzelcu. Koncert poprowadzi Dorota Adaszewska. Wstęp wolny!

Koncert odbędzie się w ramach projektu Muzyka dla Zgorzelca, współfinansowanego przez Burmistrza Miasta Zgorzelec, Starostę Zgorzeleckiego oraz Wójta Gminy Zgorzelec.

PLAKAT ROPSKI 2019

Czerwiec 2019