Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Finaliści z LO z wizytą w Mieście Wolności

24 kwiecień 2019

Image3uczniowie lo w gdanskuDwoje uczniów LO im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu, którzy zostali finalistami etapu wojewódzkiego, mieli okazję gościć w Gdańsku w dniach 14-17 kwietnia podczas wizyty studyjnej w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Olimpiada Solidarności. Dwie Dekady Historii.

Agnieszka Frelich z klasy 2B, Jakub Danielewski z klasy 2E, a także ich kolega Mateusz z wrocławskiego LO to przedstawiciele województwa dolnośląskiego w wielkim finale.

Podczas wizyty, uczniowie przygotowywali się do ogólnopolskiego finału, który odbędzie się na początku czerwca w Poznaniu. Tegoroczna tematyka konkursu obejmuje historię lat 1970 -1990, a Gdańsk gdzie finaliści spotkali się na wizycie studyjnej to miejsce silnie naznaczone historią m.in. tragicznych wydarzeń grudnia 1970, czy strajków sierpniowych 1980 roku.

Fundacja Centrum Solidarności - organizator konkursu, przygotowała dla laureatów rozbudowany program zajęć. Oprócz zwiedzania miejsc historycznych min. Europejskiego Centrum Solidarności (którego myśl przewodnia brzmi: Poznaj Historię. Zadecyduj o przyszłości) uczniowie uczestniczyli w warsztatach z autoprezentacji, wystąpień publicznych, filmu, dziennikarstwa i kreatywności. W tym samym czasie nauczyciele – opiekunowie z 16 województw, uczestniczyli w warsztatach z weryfikowania nieprawdziwych informacji, tzw. fake newsów.

Ważnym celem wizyty studyjnej było przekazanie uczniom wiedzy i umiejętności, które pozwolą im jak najlepiej przygotować się do stworzenia prezentacji finałowych. Uczniowie w trzyosobowych zespołach wojewódzkich pracować będą nad wybranym zagadnieniem, które przedstawią w krótkiej formie filmowej. Przygotowane tak prezentacje będą bronić publicznie podczas czerwcowego finału przed Komisją Konkursową. Na zwycięzców czekają indeksy uniwersyteckie, stypendia i nagrody rzeczowe.

Image1uczniowie lo w gdansku Image2uczniowie lo w gdansku

Polecamy
Kalendarium
Czerwiec 2019
N P W Ś C Pt S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
Wyszukiwarka

Poznaj warunki życia i pracy w Unii Europejskiej

eures

WKU Bolesławiec


WKU w Bolesławcu

Gminy w powiecie
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknieMiasto i Gmina Bogatynia
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto Zgorzelec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto i Gmina Pieńsk
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina Sulików
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto Zawidów
  • HERG GMINY ZGORZELEC
    Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina Zgorzelec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina i Miasto Węgliniec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Powiat zgorzelecki