OSP Jagodzin z szansą na Floriana 2019!

25 kwiecień 2019

1Ochotnicza Straż Pożarna w Jagodzinie została nominowana w Ogólnopolskim Konkursie FLORIANY 2019, którego organizatorem jest Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Głównym przesłaniem i celem konkursu jest inspirowanie, prezentowanie oraz premiowanie działań na rzecz szeroko pojętego bezpieczeństwa, edukacji w dziedzinie niesienia pomocy i eliminowania zagrożeń, podnoszenia jakości życia mieszkańców małych i większych miejscowości, integracji i przeciwdziałania wykluczeniu, a także wspierania rozwoju i aktywizacji lokalnych środowisk.

OSP Jagodzin została nominowana w kategorii Sport, Rekreacja i Turystyka, za zrealizowanie wydarzenia "Biesiada Wiejska Jagodzin 2018" wraz z partnerami: Radą Sołecką Sołectwa Jagodzin, Grupą Odnowy Wsi oraz Stowarzyszeniem "Moja Wieś Jagodzin"! Podczas uroczystej gali 18. maja dowiemy się, czy ta cenna inicjatywa okazała się być najlepszą w kraju.

Warto przypomnieć, że podczas pierwszej edycji konkursu w 2017 roku, za realizację inicjatywy "Gminne zawody MDP podczas Biesiady Wiejskiej Jagodzin 2016", OSP Jagodzin także znalazła się w tym elitarnym krajowym gronie.

Gala Floriany 2017 Blok Występów Artystycznych Zespół Ludowy Łużyczanki oraz Podolanie

Czerwiec 2019