18. Rowerowy Rajd Gwiaździsty

25 kwiecień 2019

58372870 2328228850531875 7195118471993098240 n11 maja już po raz osiemnasty odbędzie się "Gwiaździsty Rajd Rowerowy", którego metą jest KiEZ Querxenland w Seifhennersdorf (Niemcy).

Rowerzyści mogą korzystać z dziewięciu oznakowanych tras oraz z pętli wokół Seifhennersdorf.Miejsca startu to: Łęknica/ Bad Muskau, Rietschen, Boxberg/ O.L., Weigsdorf-Köblitz, Ostritz, Liberec/ Zittau, Cvikov, Frydlant oraz Löbau. Najdłuższa, 126 kilometrowa trasa rozpoczyna się w Łęknicy/ Bad Muskau. Najkrótsze trasy - 24 kilometrowe, to trasa z Cvikov oraz pętla wokół Seifhennersdorf. Wzdłuż tras przygotowane zostały 62 stanowiska, na których otrzymamy pieczątki niezbędne na karcie uczestnika. Kto zbierze minimum trzy pieczątki, może wziąć udział w loterii w Seifhennersdorf.

Nagrodą główną jest rower o wartości 500 euro.

W KiEZ Querxenland dla uczestników oraz wszystkich zainteresowanych gości przygotowany został różnorodny program rozrywkowy, który rozpoczyna się o godz. 10:00.

Będą występy sportowe zespołu akrobatycznego Niesky oraz Budoverein Seifhennersdorf. Przygotowano również występy muzyczne i taneczne na scenie z udziałem Ellen's Showballet oraz JugendShowOrchester. Do dyspozycji najmłodszych jest np. mobilny plac zabaw - Querxenspielmobil. W tym dniu KiEZ Querxenland otwiera drzwi i umożliwia poznanie ośrodka. Wiele ciekawostek na temat Seifhennersdorf i okolicy można usłyszeć podczas zwiedzania z szefem zbójników Karaskiem. Wydarzenie zakończy się ok. godz. 17:00.Rowerzyści mogą też skorzystać z możliwości noclegu w Querxenland. W niedzielę, po obfitym śniadaniu mogą wyruszyć w podróż powrotną i zakończyć swój weekend z Gwiaździstym Rajdem Rowerowym.

Wszystkie informacje dotyczące ofert noclegowych, tras, programu znajdują się na stronie: www.sternradfahrt.de. Online można się zapoznać z przebiegiem wszystkich tras oraz ze stanowiskami z pieczątkami.

Karty uczestnika, naklejki i mapy są dostępne we wszystkich informacjach turystycznych, można je również pobrać ze strony internetowej.

Warto też wspomnieć, że w Zgorzelcu takim punktem jest Dom Jakuba Böhme - Informacja Turystyczna w Zgorzelcu przy ul. Daszyńskiego 12.

Gwiaździsty Rajd Rowerowy 2019 jest wspierany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Osoba do kontaktu w przypadku pytań
Entwicklungsgesellschaft Niederschlesische Oberlausitz mbH
Maja Daniel-Rublack
tel.: +49 3581 32 901-21

Punkty z pieczątkami oraz trasy

We wszystkich punktach wzdłuż oznakowanych tras czynnych w godzinach od 9:00 do 15:00 można otrzymać kartę uczestnika, na której po drodze możecie zbierać pieczątki. Wypełnioną kartę (przynajmniej trzy różne pieczątki) można oddać w punkcie pieczątkowym na mecie, karta automatycznie bierze udział w loterii.Po przybyciu na metę każdy aktywny rowerzysta otrzyma dyplom uczestnictwa.

Rower powinien być sprawny i przystosowany do poruszania się po ciągach komunikacyjnych. Zaleca się jazdę w kasku rowerowym. Rowerzystom dla których oznakowane trasy są za długie, zaleca się wybór krótszych tras.

Do udziału serdecznie zapraszamy rowerzystów wraz z rodzinami i przyjaciółmi.

Image1rajd trasy

Czerwiec 2019