Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

18. Rowerowy Rajd Gwiaździsty

25 kwiecień 2019

58372870 2328228850531875 7195118471993098240 n11 maja już po raz osiemnasty odbędzie się "Gwiaździsty Rajd Rowerowy", którego metą jest KiEZ Querxenland w Seifhennersdorf (Niemcy).

Rowerzyści mogą korzystać z dziewięciu oznakowanych tras oraz z pętli wokół Seifhennersdorf.Miejsca startu to: Łęknica/ Bad Muskau, Rietschen, Boxberg/ O.L., Weigsdorf-Köblitz, Ostritz, Liberec/ Zittau, Cvikov, Frydlant oraz Löbau. Najdłuższa, 126 kilometrowa trasa rozpoczyna się w Łęknicy/ Bad Muskau. Najkrótsze trasy - 24 kilometrowe, to trasa z Cvikov oraz pętla wokół Seifhennersdorf. Wzdłuż tras przygotowane zostały 62 stanowiska, na których otrzymamy pieczątki niezbędne na karcie uczestnika. Kto zbierze minimum trzy pieczątki, może wziąć udział w loterii w Seifhennersdorf.

Nagrodą główną jest rower o wartości 500 euro.

W KiEZ Querxenland dla uczestników oraz wszystkich zainteresowanych gości przygotowany został różnorodny program rozrywkowy, który rozpoczyna się o godz. 10:00.

Będą występy sportowe zespołu akrobatycznego Niesky oraz Budoverein Seifhennersdorf. Przygotowano również występy muzyczne i taneczne na scenie z udziałem Ellen's Showballet oraz JugendShowOrchester. Do dyspozycji najmłodszych jest np. mobilny plac zabaw - Querxenspielmobil. W tym dniu KiEZ Querxenland otwiera drzwi i umożliwia poznanie ośrodka. Wiele ciekawostek na temat Seifhennersdorf i okolicy można usłyszeć podczas zwiedzania z szefem zbójników Karaskiem. Wydarzenie zakończy się ok. godz. 17:00.Rowerzyści mogą też skorzystać z możliwości noclegu w Querxenland. W niedzielę, po obfitym śniadaniu mogą wyruszyć w podróż powrotną i zakończyć swój weekend z Gwiaździstym Rajdem Rowerowym.

Wszystkie informacje dotyczące ofert noclegowych, tras, programu znajdują się na stronie: www.sternradfahrt.de. Online można się zapoznać z przebiegiem wszystkich tras oraz ze stanowiskami z pieczątkami.

Karty uczestnika, naklejki i mapy są dostępne we wszystkich informacjach turystycznych, można je również pobrać ze strony internetowej.

Warto też wspomnieć, że w Zgorzelcu takim punktem jest Dom Jakuba Böhme - Informacja Turystyczna w Zgorzelcu przy ul. Daszyńskiego 12.

Gwiaździsty Rajd Rowerowy 2019 jest wspierany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Osoba do kontaktu w przypadku pytań
Entwicklungsgesellschaft Niederschlesische Oberlausitz mbH
Maja Daniel-Rublack
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: +49 3581 32 901-21

Punkty z pieczątkami oraz trasy

We wszystkich punktach wzdłuż oznakowanych tras czynnych w godzinach od 9:00 do 15:00 można otrzymać kartę uczestnika, na której po drodze możecie zbierać pieczątki. Wypełnioną kartę (przynajmniej trzy różne pieczątki) można oddać w punkcie pieczątkowym na mecie, karta automatycznie bierze udział w loterii.Po przybyciu na metę każdy aktywny rowerzysta otrzyma dyplom uczestnictwa.

Rower powinien być sprawny i przystosowany do poruszania się po ciągach komunikacyjnych. Zaleca się jazdę w kasku rowerowym. Rowerzystom dla których oznakowane trasy są za długie, zaleca się wybór krótszych tras.

Do udziału serdecznie zapraszamy rowerzystów wraz z rodzinami i przyjaciółmi.

Image1rajd trasy

Polecamy
Kalendarium
Czerwiec 2019
N P W Ś C Pt S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
Wyszukiwarka

Poznaj warunki życia i pracy w Unii Europejskiej

eures

WKU Bolesławiec


WKU w Bolesławcu

Gminy w powiecie
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknieMiasto i Gmina Bogatynia
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto Zgorzelec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto i Gmina Pieńsk
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina Sulików
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto Zawidów
  • HERG GMINY ZGORZELEC
    Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina Zgorzelec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina i Miasto Węgliniec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Powiat zgorzelecki