Maturzyści uroczyście zakończyli rok szkolny

29 kwiecień 2019

Image17zakonczenie maturzystow 2019W piątek 26 kwietnia w szkołach ponadpodstawowych Powiatu Zgorzeleckiego uroczystymi apelami pożegnano absolwentów klas maturalnych. Najlepszym uczniom Artur Bieliński osobiście wręczył Nagrodę Starosty Zgorzeleckiego.

Dla wielu uczniów i ich rodziców najważniejszym punktem piątkowych uroczystości było wręczenie nagród i świadectw za wysokie wyniki w nauce oraz pozostałe osiągnięcia.

W roku szkolnym 2018/2019 najlepszymi absolwentami szkół ponadpodstawowych, którym Artur Bieliński osobiście wręczył Nagrodę Starosty Zgorzeleckiego, zostali:

• Damian Jaśkiewicz, uczeń LO im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu, średnia ocen: 5,61

Image11zakonczenie maturzystow 2019

• Klaudia Januszkiewicz, uczennica Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu, średnia ocen: 5,57

Image7zakonczenie maturzystow 2019

• Klaudia Lorenc, uczennica Zespół Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu, średnia ocen: 5,0
  • Robert Guz, uczeń Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu, średnia ocen: 5,0

Image15zakonczenie maturzystow 2019

- Swoją systematyczną i ambitną pracą oraz chęcią zgłębiania wiedzy uzyskaliście imponująco wysokie średnie ocen, a odnoszonymi sukcesami w konkursach o randze ogólnopolskiej, przynosiliście nieocenione poczucie dumy zarówno społeczności szkolnej, jak i powiatowej – zwracał się do uczniów Artur Bieliński, Starosta Powiatu Zgorzeleckiego.

- Wyznaczanie sobie ambitnych celów i konsekwentne ich realizowanie jest najlepszą drogą do sukcesu. Mam nadzieję, że z dotychczasową konsekwencją będziecie dążyli do dalszego rozwoju osobistego oraz realizowali swoje plany i marzenia. Życzę wam powodzenia podczas zbliżającego się egzaminu maturalnego, a w dalszej karierze edukacyjnej oraz zawodowej zdobywania cennej wiedzy i doświadczeń. Pamiętajcie o swoich wychowawcach i nauczycielach, gdyż to im oraz rodzicom w dużej mierze zawdzięczacie dotychczasowe osiągnięcia. W tych szkolnych murach już na zawsze pozostanie cząstka was - kontynuował Starosta Zgorzelecki.

Tegoroczne matury rozpoczną się 6 maja. Wszystkim maturzystom życzymy pomyślnego zdania egzaminu dojrzałości! Połamania piór!

Image14zakonczenie maturzystow 2019 Image16zakonczenie maturzystow 2019

Czerwiec 2019