15 maja Transgraniczne Targi Pracy w Zgorzelcu

29 kwiecień 2019

Targi Pracy logoPonad 1.000 miejsc pracy czeka na pograniczu. 15 maja do Zgorzelca przyjadą pracodawcy z Polski, Niemiec oraz Czech i wezmą udział w XXIII Transgranicznych Targach Pracy. To jedyne tego typu przedsięwzięcie na Dolnym Śląsku i jedno z największych w Polsce, organizowane w ramach partnerstwa EURES-TriRegio.

Swój udział potwierdziło ponad 80. wystawców - pracodawców, agencji zatrudnienia i instytucji związanych z rynkiem pracy.

- Jak do tej pory to rekordowa liczba zarówno wystawców, jak i ofert pracy. To również szansa dla mieszkańców pogranicza na zalezienie nowego lub bardziej satysfakcjonującego zajęcia. Ale nie tylko dla nich, ponieważ do Zgorzelca przyjeżdżają mieszkańcy z całego Dolnego Śląska. Pojawiają się również goście z Wielkopolski i Opolszczyzny - mówi Bartosz Kotecki, wicedyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy – organizatora targów.

Zapotrzebowanie na dobrych pracowników jest wręcz ogromne o czym świadczy chociażby rosnąca z roku na rok liczba wystawców. Wybór wśród ofert pracy i pracodawców będzie bardzo duży. Każdy z przedsiębiorców zgłasza kilka lub nawet kilkanaście ofert w różnych zawodach i branżach, od prostych prac pomocniczych przy produkcji, poprzez pracowników branży hotelarsko-gastronomicznej, kierowców i monterów, wykwalifikowanych pracowników w branży metalowej i budownictwie, aż po kadrę specjalistów od finansów. Są również oferty pracy związane z opieką nad osobami starszymi, w służbie zdrowia, czy wakaty w służbach mundurowych.

Wykaz wszystkich wystawców i ofert pracy pracodawców [klik-klik]

- Oprócz pracodawców i agencji zatrudnienia, na targach będzie można również odwiedzić stoiska urzędów pracy z Polski, Niemiec i Czech, gdzie udzielane będą informacje i porady związane z pracą za granicą. Zagoszczą też inne instytucje z obszaru rynku pracy, które podzielą się wiadomościami z zakresu kształcenia, ubezpieczenia zdrowotnego, prawa pracy. Wszystko oczywiście w kontekście pracy na pograniczu - dodaje Lilla Jaroń, wicedyrektor DWUP.

W organizacji Targów DWUP od lat wspierają Powiatowy Urząd Pracy w Zgorzelcu, a także patroni honorowi - Miasto Zgorzelec i Powiat Zgorzelecki.

Transgraniczne Targi Pracy (15 maja 2019 r.) godz. 10:00–14:00, Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu przy ul. Parkowej 1

• godz. 10:00–10:15 - oficjalne otwarcie Targów Pracy
  • godz. 10:15–14:00 - część wystawiennicza na stoiskach (pracodawcy z Niemiec, Czech i Polski, przedstawiciele instytucji z zakresu rynku pracy, gospodarki i edukacji z Polski, Niemiec oraz Czech)

Prezentacje w sali kinowej na I piętrze:

• godz. 11:00–11:30 - warunki życia i pracy w Czechach - doradca EURES,
  • godz. 12:00–12:30 - warunki życia i pracy w Niemczech - doradca EURES.

Więcej informacji o targach i pracy za granicą można znaleźć na www.eures.dwup.pl

Źródło: Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy

Image1targi pracy plakat