Obchody Narodowego Święta 3 Maja w powiecie zgorzeleckim

06 maj 2019

3 maja 2019 3Mszą Świętą w Intencji Ojczyzny oraz złożeniem kwiatów pod Pomnikiem Orła Piastowskiego w Zgorzelcu i pod Pomnikiem Poległych za Wolność Ojczyzny w Sulikowie przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego i Roty, uczczono w powiecie zgorzeleckim Święto Konstytucji 3 Maja.

- Konstytucja 3 Maja była ukoronowaniem pewnej drogi reform Rzeczpospolitej. Musimy zastanowić się, czym dla nas jest Konstytucja 3 Maja. Czy tylko testamentem I Rzeczpospolitej przesłanym kolejnym pokoleniom, czy też przestrogą dla kolejnych pokoleń Polaków mówiącą o tym, że konflikt pomiędzy nami nie może być zbyt ostry, że nie możemy się nienawidzić i że musimy spróbować się zrozumieć. Ale może jest też przestrogą, która mówi, że ci, którzy łamią Konstytucję, niszczą Rzeczpospolitą - powiedział w swoim wystąpieniu Artur Bieliński, Starosta Powiatu Zgorzeleckiego.

Uroczystości patriotyczne uświetniła Orkiestra Reprezentacyjna KWB Turów oraz liczne delegacje pocztów sztandarowych.

3 maja 2019 1 3 maja 2019 2

3 maja 2019 4 3 maja 2019 5