Dzieci z rodzin zastępczych w programie "Zobacz lepszą przyszłość"

06 maj 2019

infografika2019Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zgorzelcu przystąpiło do programu profilaktyki wad wzroku „Zobacz lepszą przyszłość”.

Dzięki programowi podopieczni pieczy zastępczej będą mieli wykonane badania wzroku oraz wyposażeni zostaną w bezpłatne okulary (szkła+ oprawki).

Do programu PCPR w Zgorzelcu zgłosiło 88 dzieci. Pierwsze badanie wykonane zostało 17 kwietnia przez wolontariuszy z firmy produkującej szkła okularowe JZO S.A z Jeleniej Góry. W tym dniu przebadanych zostało czternastu wychowanków pieczy zastępczej. Wśród badanych aż ośmioro dzieci będą nosić nowe okulary, które samodzielnie sobie wybrały!

W PCPR planowane są jeszcze cztery terminy kolejnych badań wzroku: 15 maja, 21 maja, 28 maja oraz 4 czerwca.

Program realizowany jest przez Grupę Essilor oraz fundację Vision for Life, pod patronatem Fundacji Przyjaciółka oraz firm: Essilor, JZO oraz Jai Kudo.

Czerwiec 2019