Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ratuje ludzkie życie poza służbą. Asp. Andrzej Fink nagrodzony!

07 maj 2019

Image33dzien strazaka 2019Na wniosek Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu, Artur Bieliński - Starosta Zgorzelecki, przyznał asp. Andrzejowi Fink nagrodę uznaniową za wzorową postawę w ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego.

Asp. Andrzej Fink pełni obecnie służbę na stanowisku dowódcy sekcji w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu. Służbę rozpoczął 2 lipca 2001 roku na stanowisku stażysty. Przez lata pełnionej służby awansował kolejno na stanowisko młodszego ratownika, starszego ratownika i dowódcę zastępu. W trakcie pełnienia służby, jak i poza nią, wykazuje się dużym zaangażowaniem i odpowiedzialnością, co udowodnił licznymi interwencjami w czasie wolnym.

10 kwietnia 2019 r. Andrzej Fink udzielił pomocy mieszkańcom budynku wielorodzinnego w Węglińcu, u których doszło do pożaru przewodu kominowego. Jeszcze przed przybyciem na miejsce jednostek ochrony przeciwpożarowej ewakuował mieszkańców, następnie wygasił ogień w piecu, otworzył okna w celu przewietrzenia oraz sprawdził czy wszyscy mieszkańcu opuścili mieszkania.

23 marca był natomiast świadkiem pożaru samochodu osobowego na drodze DK 94. W celu pomocy zatrzymał się i podjął próbę ugaszenia pożaru gaśnicą proszkową oraz zabezpieczył miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu jednostek ochrony przeciwpożarowej.

- Obywatelska postawa pana Andrzeja Fink dowodzi tego, że służba strażacka trwa zawsze, o każdej porze dnia i nocy. Liczne interwencje podejmowane w czasie wolnym od pracy zasługują na najwyższe wyrazy uznania i szacunku. To właśnie dzięki codziennej, oddanej służbie mieszkańcy powiatu zgorzeleckiego mogą czuć się bezpieczni i być pewni, że otrzymają profesjonalną i skuteczną pomoc w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia - gratulował nagrodzonemu strażakowi Artur Bieliński, Starosta Powiatu Zgorzeleckiego.

28 stycznia Andrzej Fink był ponadto świadkiem nagłego zatrzymania krążenia u mężczyzny. Do czasu przybycia jednostek ochrony przeciwpożarowej i zespołu ratownictwa medycznego wspólnie z jednym z domowników udzielał pomocy, poprzez rozpoczęcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Z kolei 13 listopada 2018 r. wracając ze służby zgorzelczanin był świadkiem wypadku drogowego dwóch aut osobowych. Do wypadku doszło na drodze nr 296 w Czerwonej Wodzie, a w jego wyniku poszkodowanych zostało 6 osób. Na miejscu wypadku Andrzej Fink udzielał pomocy na poziomie kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym do czasu przyjazdu jednostek ochrony przeciwpożarowej oraz zespołu ratownictwa medycznego.

Polecamy
Kalendarium
Czerwiec 2019
N P W Ś C Pt S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
Wyszukiwarka

Poznaj warunki życia i pracy w Unii Europejskiej

eures

WKU Bolesławiec


WKU w Bolesławcu

Gminy w powiecie
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknieMiasto i Gmina Bogatynia
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto Zgorzelec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto i Gmina Pieńsk
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina Sulików
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto Zawidów
  • HERG GMINY ZGORZELEC
    Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina Zgorzelec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina i Miasto Węgliniec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Powiat zgorzelecki