Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę

IX Ptasi Maraton po Borach Dolnośląskich

14 maj 2019

znaczek ptasi maraton 2019bJuż 18 maja odbędzie się IX Ptasi Maraton po Borach Dolnośląskich organizowany przez Ogólnopolską Grupę Rajdową „Stary Węgliniec”, działającą przy Stowarzyszeniu Miłośników Ziemi Węglinieckiej oraz Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Węglińcu.

 

IX Ptasi Maraton po Borach Dolnośląskich ma formę wycieczki pieszej po zaplanowanej przez organizatora trasie, z możliwością wzięcia udziału w konkursach organizowanych przez organizatora. Udział w maratonie mogą wziąć wszyscy, którzy mają ukończone 18 lat. Młodsi muszą być pod opieką rodziców lub opiekunów.  Start (godz. 10.00) i Meta (godz. 18.00) IX Ptasiego Maratonu znajdować się będzie w Parku Miejskim w Węglińcu

Trasa IX Ptasiego Maratonu po Borach Dolnośląskich ma łączną długość około 10,5km. Biegnie przez tereny leśne i wodno leśne Dorów Dolnośląskich, obszarze Natura 2000 „Uroczyska Borów Dolnośląskich” głównie drogami leśnymi i szutrowymi, oraz ostępami leśnymi i groblami. Wyruszamy z Parku Miejskiego w Węglińcu skąd jesteśmy dowiezieni do Stawu Wolno Starego Następnie wzdłuż Stawu Wolno-Starego udajemy się na punkt widokowy gdzie nastąpi rozpoczęcie części konkursowej. Stąd udamy się wzdłuż Stawu Wolno Starego, Czaplego, i Stawów Kolejowych przejdziemy duktami leśnymi do Ostoi turystyczno-przyrodniczej ASUAN, gdzie odbędzie się piknik ekologiczny i zakończenie części konkursowej z wyłonieniem Orła Borów Dolnośląskich. Następnie około godz. 16 będzie możliwość powrotu do miejsca startu, dla chętnych powrót pieszo do miejsca Startu.

Organizator przewiduje w trakcie trwania ptasiego maratonu konkursy turystyczno-przyrodnicze o tytuł „Orła Borów Dolnośląskich” polegające na rozwiązywaniu zagadek ekologicznych, ornitologicznych, oraz rozwiązywaniu zadań obserwacyjno-przyrodniczych.
19. Udział w wycieczce jest bezpłatny.

Organizatorzy:
Ogólnopolska Grupa Rajdowa „Stary Węgliniec”
Krzysztof Polewski Tel.692514310 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Załączniki:
- Zgoda rodziców-opiekunów w przypadku uczestników mających nie
mniej niż 15 lat.
- Mapa trasy IX Ptasiego Maratonu po Borach Dolnośląskich
- Regulamin

plakat bory dolnoslaskie