70-lecie Domu Pomocy Społecznej "Jutrzenka"

04 czerwiec 2019

29032Dom Pomocy Społecznej „Jutrzenka” już od 70 lat zapewnia w powiecie zgorzeleckim opiekę oraz pomoc terapeutyczno-bytową osobom niepełnosprawnym i samotnym! Wyjątkowy jubileusz został uczczony wspólnie przez pensjonariuszy, pracowników oraz władze samorządowe.

- 70-lecie Domu Pomocy Społecznej „Jutrzenka” to przede wszystkim 70 lat ciężkiej pracy. Przez te wszystkie lata działalność DPS-u daje nadzieję i wiarę w to, że życie jest wartością samą w sobie - zwracał się do pracowników oraz mieszkańców „Jutrzenki” Artur Bieliński.

- Należy podkreślić wyjątkowo ważną rolę, jaką w życiu pensjonariuszy, odgrywają opiekunowie. Dzięki ich pomocy oraz zaangażowaniu w organizację licznych wydarzeń i spotkań, aktywizują oni do działania mieszkańców Domu, dając im poczucie radości przysłaniające problemy dnia codziennego - kontynuował Starosta Zgorzelecki.

Dom Pomocy Społecznej „Jutrzenka” specjalizuje się w kompleksowej opiece i pielęgnacji nad osobami w podeszłym wieku, leżącymi, będącymi w stanach terminalnych i paliatywnych, niesamodzielnymi, z trwałym unieruchomieniem bądź niepełnosprawnością, z chorobami onkologicznymi i neurologicznymi. Obecnie Dom oferuje miejsca dla osób z zespołami otępiennymi, w tym z chorobą Alzheimera, z terapią specjalistyczną i praktyką opiekuńczo-terapeutyczną.

- Robimy wszystko, żeby nasi pensjonariusze czuli się tu dobrze. To ich dom i to oni mają być tutaj szczęśliwi - podkreślała w swoim przemówieniu Danuta Świątek, Dyrektor zgorzeleckiej „Jutrzenki”.

70-lecie istnienia Domy Pomocy Społecznej „Jutrzenka” uczczono mszą świętą oraz uroczystością w historycznym dawnym Kruczym Folwarku z udziałem władz samorządowych, przedstawicieli służb mundurowych, członków lokalnych stowarzyszeń, przedstawicieli miejskich ośrodków pomocy społecznej oraz domów pomocy społecznej, a także rodzin mieszkańców. Jubileusz uświetniły występy muzyczne Nikosa Rusketosa oraz chóru „Turuszowianie” ze Zgorzelca.

IImage2970 lat jutrzenka IImage1170 lat jutrzenka

IImage6770 lat jutrzenka IImage8870 lat jutrzenka