Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

70-lecie Domu Pomocy Społecznej "Jutrzenka"

04 czerwiec 2019

29032Dom Pomocy Społecznej „Jutrzenka” już od 70 lat zapewnia w powiecie zgorzeleckim opiekę oraz pomoc terapeutyczno-bytową osobom niepełnosprawnym i samotnym! Wyjątkowy jubileusz został uczczony wspólnie przez pensjonariuszy, pracowników oraz władze samorządowe.

- 70-lecie Domu Pomocy Społecznej „Jutrzenka” to przede wszystkim 70 lat ciężkiej pracy. Przez te wszystkie lata działalność DPS-u daje nadzieję i wiarę w to, że życie jest wartością samą w sobie - zwracał się do pracowników oraz mieszkańców „Jutrzenki” Artur Bieliński.

- Należy podkreślić wyjątkowo ważną rolę, jaką w życiu pensjonariuszy, odgrywają opiekunowie. Dzięki ich pomocy oraz zaangażowaniu w organizację licznych wydarzeń i spotkań, aktywizują oni do działania mieszkańców Domu, dając im poczucie radości przysłaniające problemy dnia codziennego - kontynuował Starosta Zgorzelecki.

Dom Pomocy Społecznej „Jutrzenka” specjalizuje się w kompleksowej opiece i pielęgnacji nad osobami w podeszłym wieku, leżącymi, będącymi w stanach terminalnych i paliatywnych, niesamodzielnymi, z trwałym unieruchomieniem bądź niepełnosprawnością, z chorobami onkologicznymi i neurologicznymi. Obecnie Dom oferuje miejsca dla osób z zespołami otępiennymi, w tym z chorobą Alzheimera, z terapią specjalistyczną i praktyką opiekuńczo-terapeutyczną.

- Robimy wszystko, żeby nasi pensjonariusze czuli się tu dobrze. To ich dom i to oni mają być tutaj szczęśliwi - podkreślała w swoim przemówieniu Danuta Świątek, Dyrektor zgorzeleckiej „Jutrzenki”.

70-lecie istnienia Domy Pomocy Społecznej „Jutrzenka” uczczono mszą świętą oraz uroczystością w historycznym dawnym Kruczym Folwarku z udziałem władz samorządowych, przedstawicieli służb mundurowych, członków lokalnych stowarzyszeń, przedstawicieli miejskich ośrodków pomocy społecznej oraz domów pomocy społecznej, a także rodzin mieszkańców. Jubileusz uświetniły występy muzyczne Nikosa Rusketosa oraz chóru „Turuszowianie” ze Zgorzelca.

IImage2970 lat jutrzenka IImage1170 lat jutrzenka

IImage6770 lat jutrzenka IImage8870 lat jutrzenka

IImage4070 lat jutrzenka IImage10670 lat jutrzenka

Polecamy
Kalendarium
Czerwiec 2019
N P W Ś C Pt S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
Wyszukiwarka

Poznaj warunki życia i pracy w Unii Europejskiej

eures

WKU Bolesławiec


WKU w Bolesławcu

Gminy w powiecie
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknieMiasto i Gmina Bogatynia
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto Zgorzelec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto i Gmina Pieńsk
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina Sulików
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto Zawidów
  • HERG GMINY ZGORZELEC
    Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina Zgorzelec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina i Miasto Węgliniec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Powiat zgorzelecki