Spotkanie ze specjalistą

26 czerwiec 2012

W ubiegły piątek w starostwie odbyło się spotkanie rodziców, opiekunów i lekarzy pediatrów ze znaną na Dolnym Śląsku specjalistką w psychiatrii dzieci i młodzieży - lek. med. Haliną Flisiak-Antonijczuk. Spotkanie poświęcone było problemowi autyzmu – jego diagnostyce w powiązaniu z innymi zaburzeniami ogólnorozwojowymi  i nowym metodom leczenia.

Pani Halina Flisiak-Antonijczuk jest także dyrektorem wrocławskiego Centrum Neuropsychiatrii NEUROMED SPZOZ zajmującego się problematyką psychiatryczną, neurologiczną, psychologiczną, rehabilitacyjną i logopedyczną. W ośrodku tym, na pomoc mogą liczyć dzieci i dorośli z całego województwa dolnośląskiego.

Podczas spotkania prelegentka omówiła kryteria diagnostyczne autyzmu dziecięcego i ryzyko wystąpienia padaczki u tych dzieci, potrzebę przeprowadzenia badań EEG u dzieci autystycznych z współistniejącymi zaburzeniami rozwojowymi, jak i u dzieci młodszych z opóźnionym rozwojem mowy, farmakoterapię i zastosowanie „cerebrolizyny”, która według badań przeprowadzonych w Centrum Neuropsychiatrii zwiększa skuteczność leczenia oraz podkreśliła istotę pomocy psychologicznej dla rodzin pacjentów.

Koordynatorem spotkania seminaryjnego była Eleonora Kozieł – lekarz pediatra i radna Rady Powiatu Zgorzeleckiego działająca w Komisji Zdrowia, Spraw Społecznych i Ochrony Praw Konsumenta.

Kwiecień 2019