„Górnik” doceniony!

28 czerwiec 2012

Centrum Edukacji Obywatelskiej z prezesem Jackiem Strzemiecznym na czele, doceniło owocną pracę oraz zaangażowanie dyrekcji i nauczycieli w rozwój Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu.

Szkoła ta uczestniczyła w III edycji programu Nauczycielska Akademia Internetowa (N@I). Jest to największe przedsięwzięcie edukacyjne w Polsce. Wyrasta ono z realizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Polsko-Amerykańską Fundację Wolności programu Szkoła Ucząca Się, w ramach którego od roku 2002 prowadzone są kursy doszkalania nauczycieli z wykorzystaniem Internetu w obszarach kluczowych dla efektywnej pracy szkoły.

Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) jest niezależną instytucją edukacyjną. Powstała z myślą o poprawie jakości systemu oświaty, upowszechnianiu wiedzy obywatelskiej, promowaniu praktycznych umiejętności i postaw niezbędnych do budowania demokratycznego państwa prawa i społeczeństwa obywatelskiego.

Luty 2019