Brąz w Badmintonie

06 lipiec 2012

Ogromny sukces odniósł zawodnik UKS Smecz Bogatynia – Marcin Nowak, który na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Krakowie zdobył brązowy medal.

W pierwszej rundzie Marcin zmierzył się z Rafałem Gurgą z UKS Orbitek Straszęcin. Po zaciętym boju zawodnik Smecz Bogatynia wygrał 2:1. Kolejnym  przeciwnikiem Marcina był Mariusz KABAT z AZSAGH Kraków. Ten mecz zakończył się niepowodzeniem Nowaka, który przegrał 0:2 i w klasyfikacji ogólnej ostatecznie zajął  9 miejsce.

Kolejnym etapem turnieju były gry mikstowe. W pierwszej rundzie Marcin w parze z Klaudią Sochą z KS Chojnik Jelenia Góra pokonali 2:0 Kamilę Płodzień i Michała  Kobyłeckiego z SKB Piast Słupsk. W kolejnym meczu Marcin i Klaudia zmierzyli się z Magdą Łukasiak i Pawłem Tomaszewskim z MKS Orlicz Suchedniów. Mikst bogatyńsko-jeleniogórski odniósł zwycięstwo 2:1 i znalazł się  w „ósemce” najlepszych par Mistrzostw Polski. W meczu o medal pokonali 2:0 Magdaleną Machnik z UKS Orbitek Straszęcin i  Patryka  Kopeć z MKS Stal Nowa Dęba.
W półfinale faworyci tej kategorii pokonali Marcina i Klaudię 0:2. Turniej zakończył się jednak dla nich ogromnym sukcesem, ponieważ zdobyli brązowy medal. Marcinowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Więcej informacji o karierze i turniejach zawodnika UKS Smecz Bogatynia na stronie internetowej  www.smecz-rackets.pl

Kwiecień 2019