„Dziadkowie – Wnukom”

26 marzec 2013

W minioną niedzielę Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński wraz z Zastępcą Wójta Gminy Zgorzelec – Piotrem Machajem uczestniczył w spotkaniu pn. Tradycje wiecznie żywe „Dziadkowie – Wnukom”, zorganizowanym  przez  stowarzyszenie Osiek Łużycki „Moja Wieś”. Imprezie towarzyszyły występ zespołu „Lusatia”, wystawa i kiermasz. Rozstrzygnięto także konkurs na najlepsze ciasto wielkanocne.

Niedzielne spotkanie to przede wszystkim zakończenie pierwszej części projektu pn. Tradycje wiecznie żywe „Dziadkowie – Wnukom” realizowanego przez  Stowarzyszenie „Moja Wieś”. W ramach projektu zorganizowano dla trzydziestu beneficjentów warsztaty artystyczne pn. „Małe rękodzieło”. Podczas warsztatów prowadzonych przez  Agatę Ślusarek – nauczycielkę ze Szkoły Podstawowej w Osieku Łużyckim i Martę Lipę – prezesa stowarzyszenia „Moja Wieś” doskonalono artystyczne zdolności tj. wytwarzanie z bibuły – krepiny materiałów pasmanteryjnych, palm  wielkanocnych, kurek na drewnianych łyżkach, zdobienie pisanek, stroików wielkanocnych oraz kartek świątecznych.

Wykonane ozdoby wraz z życzeniami z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych przekazano osobom chorym i starszym  mieszkającym w Osieku Łużyckim i okolicach.

Projekt współfinansowany jest przez Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu w ramach konkursu ofert na realizacje zadań publicznych w kategorii Kultura, sztuka, ochrona dóbr  kultury i dziedzictwa narodowego.

Źródło: Marta Lipa/ fot. Andrzej Pieńkowski

Kwiecień 2019