Zwiedzają i eksperymentują w LO

08 kwiecień 2013

Licealiści „Śniadeckich” uczyli się historii totalitaryzmu i nazizmu oraz eksperymentowali z chemią. Wszystko to w ramach prowadzonych projektów.

Uczniowie -  członkowie grupy No To Co pod koniec marca zgłębiali wiedzę na temat totalitaryzmu i komunizmu podczas podróży edukacyjnej do Berlina. Wyjazd odbywał się w ramach projektu EWT Saksońskiej Agencji Oświatowej InterKulturManagement.  Atrakcją wycieczki było m.in. spotkanie z  parlamentarzystą Michaelem Kretschmerem w Bundestagu, który opowiedział o bieżącej polityce Niemiec a także o najważniejszych problemach Unii Europejskiej oraz zwiedzanie historycznych miejsc w Berlinie, takich jak : Pomnik Pomordowanych  Żydów Europy, Miejsce Pamięci Narodowej Hohenschonhausen, East Side Gallery oraz Wyspa Muzeów.
Nad bezpiecznym przebiegiem wycieczki czuwały nauczycielki LO - panie Magdalena Siemaszko i Barbara Rutkowska.

W ramach drugiego projektu licealiści o bardziej ścisłych umysłach, wzięli udział w prowadzonym przez szkołę projekcie pod nazwą „Młody Chemik Eksperymentuje”. Tym razem głównym zadaniem była prezentacja najciekawszego doświadczenia, nad którym pracowano w pierwszym semestrze roku szkolnego. W ciągu  5 min. uczeń miał na forum grupy (pozostałych uczestników projektu, osób towarzyszących oraz przedstawicieli Politechniki Wrocławskiej) przedstawić swoją prezentację.

źródło: LO im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu

Maj 2019