Bezpieczniej w Rodzinnym Domu Dziecka w Lasowie

10 kwiecień 2013

4 br. kwietnia Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu przekazała czujkę tlenku węgla Rodzinnemu Domowi Dziecka w Lasowie. Strażacy przygotowali również kilka atrakcji dla wychowanków.

,,Nie dla czadu” to nazwa akcji edukacyjnej, prowadzonej przez straż pożarną. W jej ramach Fundacja ORLEN ,,Dar Serca” zakupiła ponad 200 czujek tlenku węgla, które zostały przekazane Rodzinnym Domom Dziecka na terenie całego kraju, za pośrednictwem Państwowej Straży Pożarnej. W powiecie zgorzeleckim czujkę otrzymał Rodzinny Dom Dziecka ,,Promyk Słońca” w Lasowie.

Strażacy, po wręczeniu czujki, pokazali podopiecznym RDD wóz strażacki oraz sprzęt, jakim posługują się podczas akcji. Każdy z wychowanków mógł założyć ubranie strażacke i wypróbować działanie niektórych urządzeń, przeznaczonych do ratowania zdrowia i życia.

Więcej informacji o akcji ,,Nie dla czadu” można znaleźć na stronie internetowej Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

Źródło: KPPSP w Zgorzelcu

Maj 2019