Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

10 kwiecień 2013

Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński wraz z Wicestarostą Mariuszem Tureńcem pogratulowali zwycięzcom powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.

5 br. kwietnia na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „młodzież zapobiega pożarom”. Organizatorem turnieju byli:  Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu - mł.bryg. Wiesław Wypych oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Zgorzelcu- Kazimierz Słabicki pod patronatem honorowym Starosty Zgorzeleckiego  Artura Bielińskiego.

Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem młodzieży we wszystkich kategoriach wiekowych. Młodzież wykazała się dobrym przygotowaniem i dużą wiedzą z zakresu tematycznego turnieju.

W wyniku rozgrywek finałowych kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:
I grupa wiekowa (szkoły podstawowe)
Krystian Kościański - SP 5 w Zgorzelcu
Alicja Jasińska - SP w Trójcy
Kinga Maguliszyn - SP w Trójcy
II grupa wiekowa (gimnazja)
Magda Leśniak - Gimnazjum Łużyckie
Michał Daniluk - Gimnazjum w Porajowie
Stefan Polonis - Gimnazjum w Jerzmankach
III grupa wiekowa (szkoły ponadgimnazjalne)
1. Remigiusz Gierczak - LO w Bogatyni
2. Marek Pańków - ZSZiL w Zgorzelcu
3. Radosław Wojciechowski - ZSZiL w Zgorzelcu

Na zwycięzców eliminacji powiatowych czekały atrakcyjne nagrody:  aparaty fotograficzne, słuchawki, piłki, nagrody książkowe, upominki okolicznościowe.
Pomoc w zorganizowaniu turnieju udzieliły : Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Zgorzelcu – środki finansowe na nagrody , Nadleśnictwo Ruszów – środki finansowe na nagrody , Nadleśnictwo Pieńsk – nagrody rzeczowe, Nadleśnictwo Węgliniec – nagrody rzeczowe, Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu – nagrody okolicznościowe.

źródło: KPPSP w Zgorzelcu

Czerwiec 2019