20. Gwiaździsty Rajd Rowerowy w Powiecie Görlitz do osady Erlichthof w Rietschen
20. Gwiaździsty Rajd Rowerowy w Powiecie Görlitz do osady Erlichthof w Rietschen
Kategoria: Aktualności
31.05.2022
Godz: 07:54
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

Historia rowerowego sukcesu świętuje okrągłą rocznicę  

4 czerwca 2022 roku Gwiaździsty Rajd Rowerowy niemieckiego Powiatu Görlitz obchodzi 20-lecie istnienia i powraca do miejsca, w którym wszystko się zaczęło. Osada Erlichthof w Rietschen jest gospodarzem tej należącej już do tradycji imprezy rowerowej i cieszy się, że ponownie będzie miejscem docelowym, podobnie jak w latach 2002-2009.

W tym roku do dyspozycji rowerzystów jest jedenaście oznakowanych tras oraz pętla wokół Rietschen. Serdecznie zapraszamy rowerzystów z trójstyku granic! Miejsca startu to Seifhennersdorf, Hradek nad Nysą (CZ)/ Zittau, Reichenbach/ O.L., Löbau (z łącznikiem z Cunewalde), Görlitz, Bautzen, Zentendorf, Rothenburg/ O.L., Hoyerswerda, Klein Kölzig (z łącznikiem z Schleife) i Forst. Najdłuższa trasa, licząca 97 kilometrów, rozpoczyna się w Seifhennersdorf. Trasa wokół Rietschen i trasa rodzinna z Zentendorfu, liczące odpowiednio 30 i 35 kilometrów, są najkrótszymi trasami w roku jubileuszowym.

Wzdłuż tras zostanie przygotowanych 46 punktów z pieczątkami, które z niecierpliwością oczekują na wielu rowerzystów. W punktach tych można zdobyć pieczątki do karty uczestnika. Osoby, które zbiorą co najmniej trzy pieczątki, mogą wziąć udział w loterii w Rietschen. Nagrodą główną jest rower o wartości 800 euro. Wskazówka: W tym roku pieczątki można zbierać również cyfrowo – za pośrednictwem trójjęzycznej aplikacji Gwiaździstego Rajdu Rowerowego www.app.sternradfahrt.de.

W Erlichthof w Rietschen od godz. 10.00 na rowerzystów i wszystkich gości czeka różnorodny program rozrywkowy z tańcem, muzyką, grami i konkurencjami sportowymi. Chętni mogą zwiedzić
z przewodnikiem osadę Erlichthof i dowiedzieć się, jak domy zrębowe trafiły do Rietschen.

W centrum uwagi znajdzie się jednak jubileusz 20-lecia Gwiaździstego Rajdu Rowerowego, dlatego organizatorzy planują przypomnienie historii tego wydarzenia. Ponadto, na odwiedzających czeka trójjęzyczna wystawa “20 lat Gwiaździstego Rajdu Rowerowego”, która ma przywoływać wspomnienia, ale także pokazywać rozwój tego wydarzenia. 

Wszystkie informacje dotyczące autobusów powrotnych, przebiegu tras oraz punktów z pieczątkami znajdują się na stronie internetowej: www.sternradfahrt.de. Jest tam również dostępna do pobrania ulotka w języku polskim, niemieckim i czeskim.   

Partnerem projektu jest powiat zgorzelecki.

Unia Europejska Banner