232. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
4.05.2023
Godz: 09:35
Redaktor: BP BP

3 maja 1791 roku Sejm Czteroletni przyjął ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. To święto szczególne i skłaniające do refleksji.

Wczorajsze obchody rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny, odprawioną w kościele pw. Św. Bonifacego w Zgorzelcu, w której uczestniczyli kombatanci, przedstawiciele władz samorządowych, delegacje służb mundurowych, przedstawiciele zakładów i instytucji, stowarzyszeń i związków działających na terenie powiatu, zgorzeleckie duchowieństwo oraz harcerze.

Uroczystość patriotyczna odbyła się pod Pomnikiem Millenium w Zgorzelcu, gdzie przemówienia okolicznościowe wygłosili Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński oraz gospodarz uroczystości Burmistrz Rafał Gronicz.

Podczas uroczystych obchodów w imieniu wszystkich mieszkańców powiatu zgorzeleckiego Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, Wicestarosta Mirosław Fiedorowicz, Etatowy Członek Zarządu Ireneusz Owsik oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Zgorzeleckiego Małgorzata Sokołowska złożyli pod pomnikiem białe i czerwone kwiaty. Są one wyrazem pamięci o patriotach, którzy doprowadzili do przyjęcia najważniejszego aktu prawnego w Polsce.

Unia Europejska Banner