26. Festiwal Teatrów Ulicznych Viathea
26. Festiwal Teatrów Ulicznych Viathea
Kategoria: Aktualności
6.07.2022
Godz: 10:12
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

Już jutro – 7 lipca, rozpoczyna się kolejna edycja 3 dniowego letniego Festiwalu Teatrów Ulicznych ViaThea. Tegoroczna edycja Festiwalu odbędzie się pod hasłem „TUCHFÜHLUNG” – „Obcowanie z suknem”.

Dwa lata bez teatru ulicznego to zdecydowanie za długo. W tym roku na festiwalu pojawi się 29 grup z 21 państw, artyści m.in. z Austrii, Belgii, Brazylii, Kanady, Danii , Francji, Niemiec, Iraku, Izraela, Włoch, Holandii, Palestyny, Polski, Portugalii, Szkocji czy Ukrainy.

Można się spodziewać, że popularne grupy z poprzednich festiwali, takie jak PasParTout, Tukkers Connexion i SuperHallo, znów przywiozą ze sobą swoje nowe produkcje. Wiele grup gości na ViaThea po raz pierwszy. Orkiestra Nowej Filharmonii Łużyckiej i zespół Teatru im. Gerharta Hauptmanna przenoszą się na czas pikniku ze sceny teatru do parku miejskiego w Görlitz. To właśnie tam od wielu lat piknikiem teatralnym na Stokrotkowej Łące Europa-Miasto wita i inauguruje swój najpiękniejszy letni festiwal.

Teatry uliczne to mieszanka gatunków i niezwykłe bogactwo środków wyrazu, form i tematów. W programie nie może więc zabraknąć także sztuki cyrkowej.

Zapraszamy do Zgorzelca/Görlitz na pełne magii, letnie spotkania z teatrami ulicznymi z całego świata. Początek we czwartek, 7 lipca, w parku miejskim w Görlitz. Kolejne dwa dni, piątek i sobota, to spotkania z teatrem w magicznej scenografii śródmieścia Görlitz i przy moście Staromiejskim w Zgorzelcu.

Programy teatralne już w sprzedaży, można je nabyć m.in. w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu w cenie 5 euro . Całkowity dochód ze sprzedaży zasila budżet przyszłorocznego festiwalu, a więc kupując program pomagamy organizować kolejną edycję.

Gdzie nabyć program?

Lista dostępna na stronie www.viathea.de

Zgorzelec / Görlitz | 7-9 lipca – ViaThea 2022 – 3 dni – 29 grup– 21 państw – 155 spektakli

Spektakle po polskiej stronie:

8 lipca (piątek) – godz.: 18:30-19:00 i 19:30 -20:00

9 lipca (sobota) – godz.: 18:30-19:00 i 19:30 -20:00

Źródło: UM Zgorzelec

Unia Europejska Banner