Zgorzeleckie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Życzliwych obchodziło 30. rocznicę powstania

Uroczystą mszą św. odprawioną w intencji członków i podopiecznych rozpoczęła się niedzielna uroczystość z okazji obchodów 30. rocznicy powstania Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Życzliwych w Zgorzelcu.

“Gratulujemy Zarządowi i Członkom Stowarzyszenia znakomitego jubileuszu. Życzymy kolejnych lat skutecznego funkcjonowania i nagłaśniania problemów osób niepełnosprawnych. To dzięki pracy Stowarzyszenia wielu z najbardziej potrzebujących otrzymało szansę na normalne życie. Dziękujemy za wieloletnią działalność wszystkim członkom organizacji, w szczególności wieloletniej Prezes – Pani Zofii Bukowskiej oraz następczyni – Pani Mari Olechowskiej, obecnej Prezes stowarzyszenia.” – mówił podczas wystąpienia Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński.

Zgorzeleckie stowarzyszenie, które na co dzień funkcjonuje przy zgorzeleckiej parafii pw. Św. Józefa Robotnika, od trzydziestu lat zajmuje się pomocą skierowaną do osób niepełnosprawnych, sprawami związanymi z lecznictwem i rehabilitacją oraz problemami życia codziennego. Stowarzyszenie nie prowadzi działalności gospodarczej, utrzymuje się dzięki dotacjom na projekty według ściśle określonych zadań oraz sponsoringowi.

Członkowie stowarzyszenia również aktywnie współpracują z organizacjami o podobnym profilu z Czech (Regionálni organizace zdrawotné postižených Sever Liberec) i Niemiec (Landfrauenkreisvereines Görlitz) realizując m.in wspólne projekty transgraniczne, których celem jest aktywizacja osób niepełnosprawnych.