35 -lecie Koła Miejskiego Diabetyków w Zgorzelcu
35 -lecie Koła Miejskiego Diabetyków w Zgorzelcu
Kategoria: Aktualności
20.10.2023
Godz: 09:43
Redaktor: BP BP
Drukuj

Dnia 19 października 2023 r. Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński uczestniczył w spotkaniu zorganizowanym przez Koło Miejskie Diabetyków w Zgorzelcu z okazji jubileuszu 35 lat istnienia koła.

To niezwykły jubileusz, który podkreśla wyjątkową i godną podziwu działalność na rzecz osób z chorobą cukrzycy. Na zaproszenie organizatorów udział w spotkaniu również wzięli Burmistrz Miasta Zgorzelec Rafał Gronicz oraz Zastępca Wójta Gminy Zgorzelec Marek Wolanin.

Podczas uroczystości Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński podziękował Zarządowi oraz wszystkim członkom organizacji za dotychczasową, wieloletnią działalność. Podkreślił rolę Koła Diabetyków, które przez te wszystkie lata stało się prawdziwym wsparciem dla cukrzyków oraz ich rodzin. Praca członków stowarzyszenia w zakresie edukacji, promocji zdrowego stylu życia, organizacji spotkań, konsultacji i innych form pomocy jest nieoceniona. Wieloletnie działania Koła, przyczyniły się do zwiększenia świadomości lokalnej społeczności w zakresie choroby jaką jest cukrzyca oraz przyniosły realne i trwałe efekty, które przekładają się na poprawę jakości życia osób dotkniętych cukrzycą.

Spotkanie było okazją do wspólnego świętowania, podsumowania minionych lat, określenia kierunków działań na przyszłość, przekazania nowym członkom legitymacji oraz złożenia podziękowań dla dotychczasowych Prezesów Koła Miejskiego Diabetyków w Zgorzelcu.

Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów na kolejnych 35 lat!

Unia Europejska Banner