4. Rating “Firemek”

W dniu 27 kwietnia 2022 roku odbył się 4. Rating w ramach projektu KOMPETENCJE 4.0, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska, podczas którego prezentowały się polsko – czeskie fikcyjne firmy utworzone w roku szkolnym 2021/2022 przez uczniów biorących udział w projekcie. Spotkanie odbyło się w Libercu, a realizatorem ratingu był Powiat Lwówecki jako jeden z parterów projektu.

Na targach spotkali się przedstawiciele wszystkich 45 firm zaangażowanych w realizację projektu. Każda fikcyjna firma miała do dyspozycji jeden stół targowy, który aranżowała na swój sposób, aby przyciągnąć jak najwięcej uwagi. Przedstawiciele fikcyjnych firm prezentowali każdej zainteresowanej osobie swoje produkty/usługi oraz samą firmę.

Mentorzy (praktycy) odwiedzili stoisko każdej firmy, a następnie wystawili jej ocenę.

Powiat Zgorzelecki reprezentowały firmy powstałe między innymi w:

Zespole Szkół Zawodowych w Bogatyni – „Firma Eventowa”, „Firma informatyczno/reklamowa”,

Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu – Firma „CNC Box”, Firma „TRIP”,

Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu – Firma „Emilka-Bud”.

Najwyżej ocenionymi przez mentorów firmami był firma nr 29 “Firma Eventowa” z Zespołu Szkół Zawodowych w Bogatyni reprezentująca Powiat Zgorzelecki oraz firma nr 77 “DATMAP” z Wyższej Szkoły Zawodowej Handlu Międzynarodowego i Akademii Handlowej z Jablonca nad Nysą. Obie te firmy otrzymały od mentorów najwyższą możliwą liczbę punktów. Uczniowie najlepiej ocenili fikcyjną firmę nr 21 Fit-Box z Lwówka. Gratulujemy! Impreza okazała się wielkim sukcesem – poniżej zdjęcia.

Targi fikcyjnych firm pokazały, że wszyscy uczestnicy projektu zarówno uczniowie jak
i nauczyciele oraz eksperci wykonali ogromną pracę. Uczniowie bardzo rzetelnie przygotowali się do ratingu i w profesjonalny sposób zaprezentowali swoje fikcyjne firmy przy ogromnym wsparciu swoich opiekunów.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a w szczególności wyróżnionym fikcyjnym firmom.

źródło/foto: Wydział Edukacji, Kultury i Sportu