42 interwencje zgorzeleckich strażaków w ostatni weekend stycznia
42 interwencje zgorzeleckich strażaków w ostatni weekend stycznia
Kategoria: Aktualności
1.02.2022
Godz: 11:12
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

W dniach 29-30 stycznia br. zgorzeleccy strażacy wyjeżdżali łącznie 42 razy do działań ratowniczo-gaśniczych. Większość interwencji dotyczyła usuwania skutków silnych wiatrów przechodzących nad naszym powiatem. Łącznie odnotowano 31 takich interwencji, z czego 3 dotyczyły uszkodzonych budynków:

  1. W wyniku porywów silnego wiatru, w Porajowie doszło do porwania blaszanego garażu i przemieszczenia go na sąsiednią posesję. Obecni na miejscy strażacy przy użyciu piły do stali zdemontowali uszkodzony garaż i zabezpieczyli go przed dalszym przemieszczaniem.
  2. W Sławnikowicach w wyniku silnego wiatru częściowemu zawaleniu uległ budynek gospodarczy. Dodatkowym zagrożeniem przy tym zdarzeniu okazał się kontener z butlami z gazem propan-butan, znajdujący się w bezpośredniej bliskości zawalonego budynku. Strażacy ewakuowali kontener z butlami, zabezpieczyli budynek za pomocą podpór drewnianych oraz rozebrali jego elementy stwarzające zagrożenie.
  3. W Bogatyni, przy ul. Olgi Boznańskiej powalone przez wiatr  drzewo uszkodziło ogrodzenie posesji oraz fragment dachu budynku gospodarczego, w którym znajdowała się wędzarnia. Działania strażaków polegały na usunięciu drzewa, za pomocą pilarek.

Oprócz działań związanych z likwidacją skutków silnych wiatrów, zgorzeleccy strażacy wyjeżdżali w weekend 7 razy do gaszenia pożarów i 4 razy do usuwania innych miejscowych zagrożeń.

źródło: KP PSP w Zgorzelcu

foto: Janusz Wilk, KP PSP w Zgorzelcu

Unia Europejska Banner