50-lecie Orkiestry Reprezentacyjnej Elektrowni Turów
50-lecie Orkiestry Reprezentacyjnej Elektrowni Turów
Kategoria: Aktualności
30.06.2022
Godz: 07:37
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

W najbliższą sobotę, 2 lipca 2022 r. w Bogatyńskim Ośrodku Kultury odbędzie się wyjątkowy koncert z okazji 50-lecia Orkiestry Reprezentacyjnej Elektrowni Turów. To kolejny punkt tegorocznych obchodów 60-lecia funkcjonowania Elektrowni Turów, należącej do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE.

Obchody jubileuszu orkiestry Elektrowni Turów rozpoczną się o godz. 14.00 przemarszem orkiestr ulicami Bogatyni, po którym o godz. 15.30 odbędą się koncerty orkiestr na scenie Bogatyńskiego Ośrodka Kultury. Na scenie, oprócz Orkiestry Reprezentacyjnej Elektrowni Turów, zaprezentuje się wiele zaprzyjaźnionych orkiestr, m.in. Orkiestra Dęta Kopalni Węgla Brunatnego Turów, Zakładowa Orkiestra Górnicza Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów oraz Przemkowska Orkiestra Dęta. Kulminacyjnym punktem wydarzenia będzie koncert finałowy w wykonaniu 100 muzyków z połączonych orkiestr zaplanowany na godz. 18.00.

Szczegóły znajdują się załączonym plakacie. Wstęp wolny!

Orkiestra Reprezentacyjna Elektrowni Turów – zespół muzyczny funkcjonujący początkowo pod nazwą Zakładowa Orkiestra Dęta, został założony w 1972 roku z inicjatywy Eugeniusza Mroza – ówczesnego dyrektora Elektrowni Turów. Skład Orkiestry kompletował kapelmistrz Kazimierz Bachorczyk, który prowadził orkiestrę do 1981 r. Muzykami byli wtedy wyłącznie pracownicy Elektrowni Turów. W roku 1981 funkcję Kapelmistrza przejął Piotr Janek, który prowadził orkiestrę do 1995 r, kiedy to Kapelmistrzem został Ryszard Drużbiak, pełniący tę funkcję do dzisiaj. W 2001 roku zmieniono nazwę z Orkiestry Zakładowej na Orkiestrę Reprezentacyjną Elektrowni Turów. Powstały na bazie Orkiestry Big Band, może pochwalić się nagraniem wielu płyt z muzyką rozrywkową oraz jazzem.

źródło: Sandra Apanasionek/Koordynator współpracy z mediami – Rzecznik Prasowy

Unia Europejska Banner