65-lecie Zgorzeleckiego Koła Filatelistów
65-lecie Zgorzeleckiego Koła Filatelistów
Kategoria: Aktualności
27.06.2023
Godz: 14:14
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

W niedzielę (25.06.2023 r.) zgorzeleccy filateliści obchodzili jubileusz 65-lecia istnienia. Zgorzeleckie koło PZF nr 63 rozpoczęło swoją działalność jesienią 1958 r. Zawiązało je kilkanaście osób, a pierwszym przewodniczącym został Włodzimierz Wilczak. Za datę powołania przyjmuje się dzień 1 grudnia 1958 r. a koło liczyło wtedy 11 członków. Podczas obchodów można było zobaczyć wystawę przygotowaną przez filatelistów. Z okazji jubileuszu Zgorzeleckie Koło Polskiego Związku Filatelistów zamówiło ponad 300 znaczków Poczty Polskiej, okazjonalne karty oraz okolicznościowy stempel.

Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński pogratulował członkom koła za ich działalność oraz życzył dalszych sukcesów, niezliczonych odkryć, fascynujących spotkań i nieustającej radości płynącej z uprawiania filatelistyki.

Filatelistyka to dziedzina zajmująca się kolekcjonowaniem, badaniem i analizą znaczków. Osoby zajmujące się filatelistyką, zwane filatelistami, zbierają znaczki zarówno ze względu na ich wartość historyczną i artystyczną, jak i z powodów emocjonalnych i pasji do tego hobby. Filateliści poszukują różnych rodzajów znaczków, w tym tych o unikalnym wzorze, limitowanej emisji, błędach drukarskich lub tych związanych z konkretnymi tematami, takimi jak sport, historia, przyroda, sztuka czy literatura. Kolekcje znaczków mogą być tworzone według różnych kryteriów, w zależności od zainteresowań i preferencji kolekcjonera.

foto: R. Burdosz/UM Zgorzelec

Unia Europejska Banner