“A nam jest szkoda lata…”
“A nam jest szkoda lata…”
Kategoria: Domy Pomocy Społecznej
15.09.2021
Godz: 10:05
Redaktor: BP BP
Drukuj

Seniorzy DPS ”Ostoja” wraz z opiekunami, ostatnie dwa tygodnie lata spędzili w Ośrodku Wypoczynkowym ”Kamyczek” w Sarbinowie Morskim na turnusie rehabilitacyjnym.

Wyjazd ten był dofinansowany przez PFRON co umożliwiło starszym osobom spędzenie czasu w pięknej nadmorskiej miejscowości, podreperowanie zdrowia, oderwanie się od trosk dnia codziennego. Podopieczni naszego domu spędzili tam czas na spacerach brzegiem morza po pięknej, nadmorskiej promenadzie, zażywali kąpieli słonecznych. Wyjeżdżali na wycieczki krajobrazowe, do Latarni morskiej w Gąskach i Dobrzycy (najpiękniejsze ogrody na polskim wybrzeżu) oraz korzystali z wielu atrakcji oferowanych przez ośrodek.

O zdrowie fizyczne i dobre samopoczucie mieszkańców troszczyli się wspaniali masażyści i fizjoterapeuci. Wieczorami podziwiali zachody słońca i brali udział w wieczorkach tanecznych organizowanych przez tutejszy personel, integrując się z innymi uczestnikami turnusu rehabilitacyjnego.

Jeden z naszych Seniorów, uczestników tegorocznej wyprawy nad polskie morze w wieku 87 lat po raz pierwszy w swoim życiu zobaczył morze i to wydarzenie dla niego było ogromnym wzruszeniem, którego nie zapomni do końca swojego życia.

              Piękne, urokliwe morze, zachody słońca, pyszne jedzenie,wspaniały, empatyczny personel, to wszystko razem sprawiło, że te chwile spędzone razem w Sarbinowie Morskim długo pozostaną w naszej pamięci…

źródło: DPS Ostoja

Unia Europejska Banner