Akcja „Mikołaj dla Seniora”
Akcja „Mikołaj dla Seniora”
Kategoria: Domy Pomocy Społecznej
3.12.2021
Godz: 09:18
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

Przeżywamy obecnie bardzo wzruszające chwile w związku z mocno rozwijającą się na terenie Naszego Domu akcją „Mikołaj dla Seniora” prowadzoną przez Święty Mikołaj dla Seniora w Warszawie.

Pomysłem Fundacji były listy pisane przez naszych Mieszkańców do Świętego Mikołaja, które Fundacja udostępnia na swojej platformie. Dzięki temu każda osoba wchodząca na tą platformę może zamienić się w Świętego Mikołaja i wybierając konkretny list, obdarowuje jego Nadawcę.

Nasi mieszkańcy napisali bardzo rozczulające listy, które trafiły do Fundacji. Akcja trwa od października tego roku, a już mamy zgromadzone paczki prawie dla wszystkich – płynące nie tylko z Polski ale i z Niemiec i Holandii.

Jest to dla nas zdumiewające i zaskakujące, ileż potrzeby obdarowania innych ludzi tkwi w ludziach, w darczyńcach, ileż trosk ileż chęci, że w ogóle darczyńcom chce się chcieć. Przecież w taką paczkę trzeba zainwestować, stworzyć ją, zapakować, nadać jako przesyłkę trzeba poświęcić tyle czasu i zaangażowania dla kogoś kogo zna się tylko z listu – prośby, takie dobro ludzi może tylko rozczulić.

Tą drogą dziękujemy Fundacji Święty Mikołaj dla Seniora, że potrafiła dobroć darczyńców zorganizować i ułatwić im wybór.

Ale przede wszystkim dziękujemy samym darczyńcom – wszystkim Świętym Mikołajom przez wielkie M – za to, że chcą chcieć uruchamiać w sobie dany im dodatkowy dar – pamięć o innych, chęć pomagania innym i obdarowywanie ich.

    Dziękujemy!!!!!!!!!!!!!

Unia Europejska Banner