AKCJA ZBIERAMY POMAGAMY
AKCJA ZBIERAMY POMAGAMY
Kategoria: Aktualności
8.09.2021
Godz: 11:07
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov
Drukuj

Jeśli chcesz zrobić coś dobrego i przyjaznego dla środowiska a zarazem dla innych ludzi, zachęcamy do wypełniania serduszek na plastikowe nakrętki, z których środki przeznaczane są na szczytny cel tj. zakup wózków inwalidzkich, łóżek rehabilitacyjnych lub innego niezbędnego sprzętu dla osób potrzebujących.

Jest to świetne rozwiązanie  dla osób, które chcą pomagać, jednak nie mogą pozwolić sobie na to, aby przeznaczyć na ten cel pieniądze.  Ma to również pozytywny wpływ na środowisko, ponieważ butelki pozbawione nakrętek można łatwo zgniatać, przez co zmniejszamy objętość odpadu. Pozwala to również zmniejszyć koszty transportu, co ewidentnie ma swoje przełożenie na poprawę  powietrza. 

Dlaczego też warto zbierać same nakrętki

Plastikowe nakrętki wykonane są z innego materiału niż butelka plastikowa, w związku z czym recyklerzy muszą dodatkowo oddzielić obie frakcje. Prasowanie w prasach belujących plastikowych butelek jest utrudnione, kiedy butelka ma korek.  Kolejnym powodem jest element edukacyjny, którego celem jest wprowadzanie nawyku selektywnego zbierania odpadów. Akcja  nie jest trudna i nie wymaga wielkiego wysiłku i nakładu pracy a jej zasady są jasne i przejrzyste.

Mieszkaniec nie ponosi żadnych kosztów  poza udaniem  się do miejsca zbiórki i wrzucenia nakrętek do pojemnika.

Najważniejszym aspektem akcji jest to, że dzięki minimalnemu zaangażowaniu ludzi  pomaga się osobom najbardziej potrzebującym, których niejednokrotnie nie stać na zakup specjalistycznego i drogiego sprzętu rehabilitacyjnego. 

Wiele osób skorzystało już z takiej formy pomocy, dlatego też im więcej osób zaangażuje się  w zbiórkę nakrętek,  tym szybciej uda pomóc się potrzebującym, o co apeluje Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu.

Nakrętki po napojach można wrzucać do wszystkich pojemników znajdujących się w powiecie zgorzeleckim.

Unia Europejska Banner