Będzie nowy samochód do przewozu osób niepełnosprawnych
5.10.2020

Powiat Zgorzelecki pozyskał ponad 77,6 tys. złotych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”. Środki PFRON umożliwią teraz Gminie Zawidów zakup pojazdu przeznaczonego do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym osób na wózkach inwalidzkich.

Umowę przekazania pozyskanych środków na rzecz beneficjenta projektu – Gminy Zawidów podpisali Artur Bieliński – Starosta Powiatu Zgorzeleckiego, Mirosław Fiedorowicz – Wicestarosta Zgorzelecki oraz Robert Łężny – Burmistrz Gminy Zawidów.

Środki stanowiące budżet trzeciej edycji programu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będą wykorzystywane na działania mające na celu wyrównywanie różnic między regionami w obszarze rehabilitacji osób niepełnosprawnych oraz dostępności, w tym m.in. na: likwidację barier w urzędach i placówkach edukacyjnych lub środowiskowych domach samopomocy oraz wielorodzinnych budynkach mieszkalnych, likwidację barier transportowych oraz aktywizację zawodową tych osób.