Bogatyńskie Amazonki już po raz 11 spotkały się podczas Spartakiady dla Amazonek z rejonu Dolnego Śląska, Czech i Niemiec
Bogatyńskie Amazonki już po raz 11 spotkały się podczas Spartakiady dla Amazonek z rejonu Dolnego Śląska, Czech i Niemiec
Kategoria: Aktualności
15.09.2020
Godz: 10:24
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

Bogatyńskie Amazonki już po raz 11 spotkały się podczas Spartakiady dla Amazonek z rejonu Dolnego Śląska, Czech i Niemiec.

Tegoroczna edycja pod hasłem „Idziemy po zdrowie” zgromadziła na terenie Centrum Rekreacyjno-Turystycznego w Radomierzycach aż sto uczestniczek z czternastu stowarzyszeń.

Rajd rowerowy, spływ kajakowy, nordic walking – to trzy główne dyscypliny, w których zmagały się kobiety po chorobie nowotworowej piersi. Ponadto na panie czekały zajęcia jogi, warsztaty prawidłowego oddechu oraz zabawy i gry zręcznościowe. Dopełnieniem aktywnej soboty była wspólna biesiada z występem Zespołu Wokalnego „Amazonki”.

Dekoracji uczestniczek Spartakiady dokonał, w imieniu Patrona Honorowego – Starosty Zgorzeleckiego Artura Bielińskiego, Etatowy Członek Zarządu Ireneusz Owsik.

Gratulujemy Pani Dorocie Bojakowskiej – Prezesowi Stowarzyszenia Bogatyńskie Amazonki oraz wszystkim organizatorom Spartakiady tak wspaniałej i niezwykle potrzebnej inicjatywy.

Unia Europejska Banner