“Chcemy wygrać z sepsą – zagramy dla wszystkich, małych i dużych!”
“Chcemy wygrać z sepsą – zagramy dla wszystkich, małych i dużych!”
Kategoria: Aktualności
28.12.2022
Godz: 13:05
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov
Drukuj

Takie hasło przyświeca 31. Finałowi WOŚP, który i tym razem zostanie zorganizowany również w Zgorzelcu. Tym razem w Miejskim Domu Kultury!
Chcesz zostać wolontariuszem WOŚP? Nic prostszego! Rejestracja odbywa się online, poprzez stronę iwolontariusz.wosp.org.pl

Tradycyjna kwesta na ulicach miast odbędzie się 29 stycznia

W ramach finału, jak co roku, będą organizowane aukcje przedmiotów podarowanych przez mieszkańców Zgorzelca i zgorzeleckie firmy na rzecz WOŚP.  Przedmioty do piątku, 27 stycznia, do godz. 15.30 można przynosić do Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu przy ul. Parkowej 1. Fanty przyjmuje Janusz Pawul (tel. 785 990 353). Wszystkie podarowane przedmioty, które nie znajdą nabywców w bezpośredniej licytacji, trafią po finale na wośpowe aukcje na allegro.

W ramach 31. Finału w Zgorzelcu zaplanowano wielko-orkiestrowy kiermasz i sporo ciekawych występów artystycznych: kolędy zaśpiewa chór Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Zgorzelcu, w specjalnym kolędowym repertuarze zaprezentuje się także Zgorzelecka Orkiestra Mandolinistów. Będą pokazy iluzji, występy dzieci z warsztatów wokalnych prowadzonych w Miejskim Domu Kultury i wiele innych atrakcji. W holu MDK rozstawione zostaną specjalne kramy, na których działalność i efekty swojej pracy prezentować będą zgorzeleckie stowarzyszenia i organizacje społeczne. Na ich straganach, za wrzut do puszki, będzie można zaopatrzyć się m.in. w drobne rękodzieło, przedmioty artystyczne, wypieki.

Stowarzyszenia i organizacje społeczne chcące zagrać w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy A.D. 2023 proszone są o kontakt. Osoby do kontaktu: Aneta Hajduczek tel.: 787 205 230 lub Janusz Pawul tel.: 785 990 353.

Źródło: MDK Zgorzelec

Unia Europejska Banner