Chrystus Pan Zmartwychwstał. Wielkanoc w DPS Ostoja
Chrystus Pan Zmartwychwstał. Wielkanoc w DPS Ostoja
Kategoria: Aktualności
8.04.2021
Godz: 10:42
Redaktor: Paweł Paluszkiewicz Paweł Paluszkiewicz
Drukuj

Przygotowania do Świąt Wielkiejnocy w DPS Ostoja trwały od kilku tygodni. Mieszkańcy chętnie uczestniczyli zarówno w dekorowaniu Domu, jak i w odprawianej co piątek Drodze Krzyżowej, podczas której duchowo przygotowywali się do Zmartwychwstawania Pańskiego.

Tradycyjnie, w Niedzielę Palmową, poświęcona została Palma Wielkanocna wykonana przez mieszkańców na zajęciach terapeutycznych.

W Wielką Sobotę, tak jak w Kościołach w całym kraju, gdzie święcony był ogień, paschał, woda oraz pokarmy przyniesione przez Wiernych, tak i w naszym Domu ksiądz proboszcz Maciej Wesołowski uroczyście poświęcił pokarmy, które zdobiły stół wielkanocny podczas uroczystego niedzielnego śniadania. Oprócz mieszkańców, w nabożeństwie poświęcenia pokarmów, wzięli udział pracownicy DPS “Ostoja”, którzy przynieśli swoje udekorowane koszyczki.

Ostatecznie mieszkańcy oraz pracownicy zebrali się przy wspólnym Wielkanocnym stole, dzieląc się jajkiem i życząc sobie przede wszystkim zdrowia w tych trudnych czasach oraz wytrwałości i radości.

Pani Dyrektor Anna Kasińska przekazała wszystkim mieszkańcom serdeczne życzenia , a tych którzy ze względu na stan zdrowia nie mogli uczestniczyć w śniadaniu Wielkanocnym, Pani Dyrektor odwiedziła w pokojach, dzieląc się z każdym święconką. Oby nadchodzący czas okazał się dla nas bardziej łaskawy i żebyśmy mogli doczekać w zdrowiu i radości kolejnych Świąt.

Unia Europejska Banner