Czas na działanie. Podsumowanie projektu
Czas na działanie. Podsumowanie projektu
Kategoria: Aktualności
22.11.2022
Godz: 09:19
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov
Drukuj

„Czas na działanie!” Pod takim hasłem PCPR w Zgorzelcu zorganizował konkurs artystyczny dotyczący przeciwdziałania przemocy. Młodsi uczestnicy zmagali się z wyzwaniem plastycznym, starsi – filmowym. Konkurs odbył się w ramach kampanii „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”.

Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce w piątek 18 listopada br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu. Udział w nim wzięli zwycięzcy we wszystkich kategoriach, którym towarzyszyli wychowawcy i pedagodzy.

Podsumowano również projekt „Marzenia szeptane łzami”, który miał miejsce jesienią. Zorganizowany wspólnie z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej „Cogito” oraz Europejskiego Liceum Ogólnokształcącego w Zgorzelcu. W ramach projektu odbyła się nocna ścieżka edukacyjna oraz stworzona została etiuda filmowa dotycząca pieczy zastępczej.

Nagranie i montaż filmu było możliwe dzięki Komendzie Hufca ZHP Zgorzelec oraz Fundacji Kuźnia.

Nagrody i wyrazy uznania wręczyli Ireneusz Owsik Etatowy Członek Zarządu oraz Renata Andrysz dyrektor PCPR w Zgorzelcu. Łącznie w działaniach wzięło udział prawie 100 osób.

Wszystkim uczestnikom projektu serdecznie gratulujemy kreatywności i zaangażowania.

Materiały video nagrane przez młodzież dostępne są TUTAJ .

Unia Europejska Banner