Dolnośląski sejmik MDP w Mściwojowie
27.12.2023
Godz: 08:03
Redaktor: BP BP

W siedzibie jednostki OSP Mściwojów k/ Jawora w dniu 20 grudnia 2023 r. odbył się sejmik Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych woj. dolnośląskiego.

Do remizy zjechało blisko stu uczestników tj. młodzież, opiekunowie oraz działacze OSP na czele z Prezesem Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP we Wrocławiu Tomaszem Stanowskim. W sejmiku uczestniczył również Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu bryg. Michał Pięta.

W bogatym programie omawiano tematy związane min. z rolą opiekuna, jak utworzyć MDP, zadania do realizacji, konkursy, programy działania, szkolenia oraz udział w zawodach pożarniczych.

W uznaniu dla osiągnięć i pracy naszej młodzieży oraz opiekunów dla MDP Ruszów, organizatorzy przewidzieli specjalnie, blisko godzinne wystąpienie. Rafał Mesjasz – opiekun MDP Ruszów, zaprezentował pracę, osiągnięcia naszej drużyny, Adrian Kowalski na własnym przykładzie przedstawił drogę od młodzieżowca do członka Jednostki Operacyjno Technicznej i możliwości udziału w akcjach ratowniczych, natomiast Hubert Kopania przedstawił drogę od gminy, poprzez powiat i województwo na szczebel centralny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Prezentacja multimedialna oraz wystąpienia naszych przedstawicieli została bardzo dobrze przyjęta, a uczestnicy zadawali wiele ciekawych pytań.

MDP Ruszów uczestniczyła w składzie : Amelia Łączna, Michał Sochacki i Hubert Kopania. Jesteśmy bardzo dumni z naszej młodzieży i możliwości zaprezentowania drużyny, jej pracy i osiągnięć na forum woj. dolnośląskiego.

Źródło: J. Droś OSP Ruszów
Foto: OSP Ruszów i Mściwojów