Domowy koncert zgorzeleckiej szkoły muzycznej
Domowy koncert zgorzeleckiej szkoły muzycznej
Kategoria: Aktualności
4.05.2020
Godz: 07:51
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

11 maja o godz. 16.00 na Facebooku i YouTube odbędzie się #DOMOWY_KONCERT w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu. Zabrzmią, jak zwykle, różnorodne instrumenty, ale nie na scenie, tylko w domowej scenerii.

Epidemia koronawirusa zaskoczyła i zatrzymała również muzyków zgorzeleckiej Szkoły Muzycznej; zburzyła  plany koncertowe na wiosnę, uniemożliwiła prowadzenie aktywnej akcji rekrutacyjnej i co najważniejsze, zabrała możliwość grania dla wspaniałej, zgorzeleckiej publiczności. Stąd też pomysł realizacji koncertu internetowego.

Inicjatorami wydarzenia są pedagodzy PSM Joanna i Dominik Lewiccy, którzy podobnie jak wszyscy nauczyciele, prowadzą nauczanie zdalne.  To nowe doświadczenie przyniosło kilka ważnych odkryć. Po pierwsze – edukacja muzyczna jest możliwa poprzez nauczanie zdalne, a po drugie – muzyka uczniów  w domowej scenerii jest bardzo atrakcyjna, a klimat wyjątkowy.

W swoich pokojach, otoczeni własnymi zabawkami i książkami, gdzie na co dzień ćwiczą przez długie godziny, młodzi muzycy zaprezentują najpiękniejsze wykonania podczas #DOMOWEGO_KONCERTU. Serdecznie zapraszamy sympatyków, melomanów oraz stęsknioną publiczność!

Źródło: Dorota Adaszewska

Unia Europejska Banner